Esra Kalay

Adım Esra Kalay. 29 Nisan 1991 doğumluyum. Şuan Eskişehir’de yaşıyorum fakat İstanbul’a yerleşme planları yapmaktayım. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden Haziran 2016’da mezun oluyorum. Çizim yapmaya ne zaman başladığımı hatırlamıyorum yalnız kalem tutmaya başladığımdan beri bırakmadığımı biliyorum. Küçükken akraba ziyaretlerinde kapıdan girer girmez kağıt, kalem var mı diye sorduğumu hatırlıyorum halen çantamda suluboyam ve defterim olmadan dışarı çıkmıyorum. Gün içinde çizmesem bile yanımda olması iyi hissettiriyor.
Çalışmalarımı bazen önceden belirliyorum bazen de o anki ruh halime bırakıyorum. Eğer belirli bir konu varsa günler öncesinden fikir geliştirmeye başlıyorum. Gezip gördüğüm yerleri fotoğraflamanın yanında çizerek, mekanların ruhunu, yaşanmışlığını, enerjisini, rengini ve dokusunu yorumlamayı seviyorum.
Çizim sürecimdeki ilk dönüm noktam Erasmus programı ile Barselona’ya gitmem diyebilirim. Önce ünlü mimari çizimlerle başlayan urbansketch çizimlerimi daha sonra başka ülkelerde de devam ettirmem ve bunları insanlarla paylaşma cesaretinde bulunmam işleri hiç tahmin etmediğim bir noktaya getirdi. Daha sonra aldığım olumlu eleştiriler farklı alanlarda da çizimler yapmam konusunda motive edici oldu. Mimarlık ve tasarım eğitimine ek olarak farklı disiplinlere olan ilgim sayesinde şu an çok daha yeni sayıldığım illüstrasyon alanında bir kaç dergi için çizim yapmaktayım.
Mottom sayılabilecek en çok inandığım şey ise, asla ama asla sevdiğim ve inandığım işi yapmaktan vazgeçmemek. Şu anki hedefim, kendimi daha fazla geliştirip ileride profesyonel anlamda iyi işlere imza atabilmek. Çizgilerim beni nereye götürür bilemem ama çizgilerimden tanınacak kadar özgünleştiğimde hayallerim gerçekleşmiş olacak.

ESRA KALAY’A AİT ÇALIŞMALAR

esra-kalay1
esra-kalay2
esra-kalay3
esra-kalay4
esra-kalay5

esra-kalay6
esra-kalay7
esra-kalay8
esra-kalay9
esra-kalay10
esra-kalay11
esra-kalay12
esra-kalay13
esra-kalay14
esra-kalay15
esra-kalay16
esra-kalay17
esra-kalay18
esra-kalay19
esra-kalay20
esra-kalay21
esra-kalay22

sabitfikirşubat

3 Yorumlar

 1. Avatar

  ARD

  21 Ocak 2016 en 20:53

  Nefis çalışmalar bunlar. Tarzınız ve çizgileriniz harika. Her çalışmanın dokusu ve renkleri ayrı bir keyif veriyor.Tebrikler.

  • Avatar

   esrakalay

   28 Ocak 2016 en 18:44

   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

 2. Avatar

  Hafize harman

  30 Nisan 2016 en 15:30

  Çok başarılı olacağının kanıtı bu çizimler. Kararlılığından dolayı seni tebrik ediyorum. Çizimlerine bakarken heyecanlanıyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.