ETKİLEYİCİ HİPERGERÇEK HEYKELLER, AKLINIZI BAŞINIZDAN ALACAK

Şüphesiz Kazuhiro Tsuji, en başarılı hipergerçekçi heykeltıraşlardan biridir. Sanatçının, ünlü ve popüler kişilerin gerçeğini aratmayacak olağanüstü heykelleri şaşırtıcı! Bu heykeller, Salvador Dali’nin, Abraham Lincoln’ün ve Andy Warhol’ün dergilere verdikleri pozların ve hatta en ufak detaylarının bile aynısı.

Tsuji, kariyerine film sektörüyle giriş yaptı ve ekranlarda 25 yıldan fazla bir zaman tanınan yüzlerle çalıştı. Men in Black, Looper ve hatta The Curious Case of Benjamin Button gibi filmlerde yaptığı işlerden birkaçını görebilirsiniz.

Şaşırtıcı olan şu ki sanatçının bu olağanüstü ‘değiştirici’ etkisi, kendi başına öğrenerek yaptığı denemelerin, yanılmaların, taklitlerin ve saf, eşsiz buluşlarının kombinasyonudur.

Sanatçı, gençken Fangoria adındaki bir derginin 1987 senesine ait bir sayısında denk gelmiş; dergide 1967 yılında kısa bir televizyon dizisi için Hal Holbrook’u Abraham Lincoln’e dönüştüren özel efekt ve makyaj ustası Dick Smith’le karşılaşmasıyla ilham bulmuş. Tsuji, Smith’in yaptığı işlerle kendini büyülenmiş hissettiğini söylüyor: ‘Kendi günlük yaşantımı kameraya çektim ve kendimi Lincoln’a dönüştürmeye çalıştım ki bu Japon olduğumu hesaba kattığımızda daha da zor bir hale geliyor.’

2008 yılında, Tsuji platin silikon ve yarattıklarını hayata geçirmek için kullandığı sayısız malzemesiyle bütün çabasını güzel sanatlara ve özellikle heykel dünyasına adamayı seçtiğini söylüyor.

7 senedir hiç pişman olmadığını ve geriye bakmadığını söyleyen Tsuji, şu anda günlerinin çoğunu Burbank, California’daki özel döküm stüdyosunda devasa hipergerçek portreleri üzerinde çalışarak geçiriyor. Her bir portre için ortalama 4 ay gerekiyor ve bu portreler; reçine, pigment ve silikondan oluşan bir karışımla elde ediliyor. Kuruması, birlikte erimesi ayrıca sorunsuz bir şekilde birbirine karışması için beklenilmesi gereken bu karışım, yapılan iş için sabrı birkaç kat daha gerekli kılıyor.

kazuhiro-tsuji-heykel-

-kazuhiro-tsuji-heykel-

kazuhiro-tsuji-heykel-calismalari
kazuhiro-tsuji-heykel-calismasi

kazuhiro-tsuji-heykel-calismalari-

kazuhiro-tsuji-heykel-calismasi-

 

 

Kaynak: http://sobadsogood.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.