Eyüp Film Akademisi’nden 30 Kişiye Ücretsiz Sinema Eğitimi!

Eyüp Belediyesi tarafından İstanbul Medya Akademisi eğitim koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Eyüp Film Akademisi, üçüncü yılında 30 kişiye 7 aylık ücretsiz sinema eğitimi verecek.

Sinemanın önde gelen isimleri tarafından verilecek derslerde, bir yönetmenin sahip olması gereken özellikler katılımcılara aktarılacak ve sinema yönetmenliği, senaryo yazarlığı, sinematografi, oyuncu yönetmenliği, film eleştirmenliği, yapımcılık, kurgu teknikleri ve görsel efekt gibi dersler işlenecek.


Dersleri; yönetmen Derviş Zaim, senarist-yönetmen Ümit Ünal, oyuncu-yönetmen Görkem Yeltan, kurgu yönetmeni Mustafa Preşeva, yapımcı Oğuz Peri, senarist-yönetmen Elif Eda Karagöz, yönetmen Semir Aslanyürek, yapımcı-yönetmen Koray Demir, görüntü yönetmeni Ege Ellidokuzoğlu, sinema yazarı-gazeteci Burçak Evren ve Yazar Cihan Aktaş gibi sinemanın önemli isimleri verecek. Dersler; cuma, cumartesi ve pazar olmak üzere haftada üç gün şeklinde devam edecek.

Uygulama ve teorinin bir arada yürütüleceği derslere, akademiye katılım için internet adresinden online formu doldurmak gerekiyor. Son başvuru tarihi 6 Kasım olan akademide ön elemeyi geçenler 11 Kasım’da internet üzerinden duyurulacak ve mülakata davet edilecek. Mülakatlar sonucu kazanan 30 kişi 15 Kasım’da açıklanacak ve eğitimler 17 Kasım Cuma günü başlayacak.

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.