Ezgi Özcan

Adım Ezgi Özcan. 9 Eylül 1988 doğumluyum ve İstanbul’da yaşıyorum. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunuyum.
Seramik sanatçısı bir annenin kızı olduğum için çocukluğumdan beri resim ve seramikle iç içeyim. Üniversiteden mezun olduğumdan beri de illüstrasyon yapıyorum. Yapacağım çizime başlamadan önce bazen bir konu belirliyorum, daha önce yapılmış çalışmaları inceleyip eskizler yapıyorum ve o konu üzerinden devam ediyorum. Bu aşamaları genelde bir seri çıkartacağım zaman izliyorum. Bazen de bir anda aklıma bir fikir geliyor ve hemen çizmeye başlıyorum. Bu işteki dönüm noktası ablam Yasemin’le yaptığımız illüstrasyonlarımızı kendi ürettirdiğimiz t-shirtlere bastırarak kullanılabilir hale getirmekle başladı. Desenlerimizde iç içe geçmiş hikayeler ve güzel anılar olduğu için insanlar tarafından beğenildi, herkes kendinden bir parça buldu ve bu da yaptığımız işi sürdürmekteki itici gücümüz oldu. Gündelik hayatta kullandığımız her nesneyi, hikayemi anlatabileceğim tuvaller olarak görüyorum. Hedefim yeni tuvaller bulmak ve hikayelerimi daha çok insana anlatabilmek.

EZGİ ÖZCAN’A AİT ÇALIŞMALAR

ezgi-ozcan2
ezgi-ozcan3
ezgi-ozcan4
ezgi-ozcan5
ezgi-ozcan6
ezgi-ozcan7

ezgi-ozcan8
ezgi-ozcan9
ezgi-ozcan10
ezgi-ozcan11
ezgi-ozcan12

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Şehrin Uzağında Biraz Da Yamacımızda: Türkiye’nin Altı Güzel Yaylası

Bunaltıcı sıcaklar, trafik ve şehrin gürültüsü derken bizlere epey uzak kalan doğa, son yıllarda doğa turizmi adı altında şehir insanını...

Kapat