!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Açılışını Oscar Adayı ‘Moonlight’ Filmiyle Yapıyor!

Bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, açılışını Barry Jenkins’in yönettiği Oscar adayı film ‘Moonlight (Ay Işığı)’ ile yapıyor.

Yönetmenliğini Barry Jenkins’in üstlendiği, Tarell Alvin McCraney’in ‘In Moonlight Black Boys Look Blue’ kitabından uyarlanan dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Trevante Rhodes, André Holland, Janelle Monáe, Ashton Sanders, Jharrel Jerome, Naomie Harris ve Mahershala Ali yer alıyor. Çekimlerine 2015 yılında başlanan filmde, bir çocuğun büyüyerek kendini keşfetmesi anlatılıyor. Film ayrıca,  Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği tarafından ‘Yılın Filmi’ seçilmiş, Gotham Bağımsız Film Ödülleri’nde de ‘En İyi Film Ödülü’ ve ‘En İyi Senaryo Ödülü’ne layık görülmüştü.

16 Şubat’ta ‘Moonlight’ ile başlayacak festival, 16-26 Şubat tarihlerinde İstanbul’da, 2-5 Mart tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde ayrıca çok sayıda kadın yönetmenin ve kadın başrol oyuncunun filmleri izleyiciyle buluşacak. Yılın merak edilen filmlerinin galaları da festivalde gerçekleştirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.