Fantastik Filmler Festivali Başlıyor!

İstanbul Beyoğlu Sineması, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ‘Fantastik Filmler Festivali’ ile hareketleniyor.

2017 yılının son günlerinde yeni bir film festivali sinemaseverlerle buluşuyor. ‘Hayal gücünden beyaz perdeye…’ sloganıyla yola çıkan ekip, üç gün sürecek Fantastik Filmler Festivali’nde Türkiye ve dünya sinemasından 14 fantastik filmin gösterimini gerçekleştirecek.

22-24 Aralık tarihlerinde İstanbul Beyoğlu Sineması’nda düzenlenecek Fantastik Filmler Festivali’nde film gösterimlerinin yanı sıra yönetmenlerle söyleşiler de yapılacak. Onur Ünlü, Can Evrenol ve Ceylan Özgün Özçelik film gösterimlerinden önce ve sonra düzenlenecek söyleşide seyircilerle bir araya gelecek.

Fantastik Filmler Festivali – Ortaya Çıkışı – Amacı:

Hayal gücünün sonsuzluğundan beslenen hikaye, görsellik ve karakterlerin yer aldığı fantastik filmler sadece bizi alışılmış gerçekliklerin ötesine taşımakla kalmaz, aynı zamanda bilinmeyen ve sıradışı olanla yüzleşmemize ve normal düşünme pratiğimizin dışına çıkarak içinde yaşadığımız dünyaya dair farklı bakış açıları geliştirmemize olanak tanır. Bu sebeple fantastik filmler sinemanın en özgün ve popüler türlerinin başında gelmektedir. Ülkemizin de Yeşilçam döneminden günümüze uzanan, kendine özgü ve güçlü bir fantastik film kültürü bulunmaktadır.

Bizler İstanbul’dan başlayarak ülkenin çeşitli kentlerinde fantastik filmler temalı festivaller yapma gayesiyle yola çıkmış bir ekibiz. Misyonumuz bir yandan hayal gücünü tetikleyip zenginleştirecek sıradışı hikayeleri, farklı dünyaları ve karakterleri izleyicilerle buluşturmak, diğer yandan da Türkiye’de fantastik sinemayla ilgilenen ve bu alanda üretmek isteyen yeni nesil sinemacıları teşvik edip, onlara filmlerini gösterebilecekleri bir platform sunmaktır.

Festival programına ulaşmak için tıklayınız.

Sen Aydınlatırsın Geceyi – Onur Ünlü

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.