Fazıl Say, Emma Shapplin ve Daha Pek Çok Sanatçı ‘Bodrum Müzik Festivali’nde Bir Araya Geliyor!

2005 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali bu yıl yenilenen ‘Bodrum Müzik Festivali’ adıyla Ağustos ayında birbirinden başarılı sanatçıları aynı sahnede bir araya getiriyor.

89 konserle uluslararası orkestralardan klasik müzik topluluklarına, Türkiye’nin önde gelen orkestralarından dünyaca ünlü müzisyenlere kadar 3800’ü aşkın müzisyene ev sahipliği yapan festival; bu yıl 12-16 Ağustos tarihleri arasında müzikseverleri ağırlayacak.

Çıkış noktası klasik müzik olan festivalde müziğin yanı sıra; çağdaş sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi gibi farklı alanlar da yer alacak. Festival; Alice Sara Ott, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Emma Shapplin, Leticia Moreno, Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, Kerem Görsev Trio & Karşıyaka Oda Orkestrası, Semplice Quartet, İklim Tamkan & Senem Demircioğlu, Leszek Mozdzer, Nil Kocamangil & Agapi Triantafyllidi, İstanbul Barok Orkestrası ve Borusan Quartet gibi değerli sanatçıları müzikseverlerle buluşturacak.

12 Ağustos’ta Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası & Alice Sara Ott konseriyle başlayacak olan festivalde; Emma Shapplin & Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseri 13 Ağustos’ta, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası “Evgeny Svetlanov” & Fazıl Say konseri ise 15 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

Festival programı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Emma Shapplin

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CEMAL SÜREYA – SEVDA SÖZLÜĞÜ

II.Yeni şiirinin değerli kalemi 'Cemal Süreya' 9 Ocak 1990 tarihinde aramızdan ayrıldı. Farklı şiir anlayışıyla ve imge dünyasıyla edebiyatımızda yer...

Kapat