Fazıl Say Yeni Eseri ‘Yürüyen Köşk’ü Tamamladı!

Dünyaca ünlü piyanist ve bestekar Fazıl Say, yeni eseri ‘Yürüyen Köşk’ü tamamladı. ‘Yürüyen Köşk’ eserinin de yer aldığı ‘Art of Piano’ adlı yeni albümünün tanıtım gecesi ise 10 Kasım’da gerçekleştirilecek.

‘Art of Piano’ adlı yeni albümü üzerinde uzun süredir çalışan Fazıl Say, Yalova’da bulunan Yürüyen Köşk için bestelediği eserini tamamladı. ‘Yürüyen Köşk’ bestesinin de yer aldığı ‘Art of Piano’ albümünün tanıtım gecesi ise 10 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilecek.

Fazıl Say’ın tamamladığını duyurduğu ‘Yürüyen Köşk’ bestesi hakkında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman şu ifadelerde bulundu: ”Fazıl Say’ın böyle bir eser üzerinde çalıştığını öğrenince ilk olarak kendisini aradım ve Yalovalılar adına teşekkürlerimi ilettim. Dünyaca ünlü sanatçımızın Yalova’nın markası olan “Yürüyen Köşk” üzerinde eser yapması bizi oldukça mutlu etti. Kendisiyle yapmış olduğum görüşmede ‘Yürüyen Köşk’ isimli eser üzerinde çalışmalara başladığını ve bu esere çok önem verdiğini söylemişti. Yürüyen Köşk kentimizin en büyük markası onu yalnızca ülkemiz sınırları içerinde değil dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz. Bu beste de bunun için çok önemli bir adım. Bir de bu albümün gala gecesinin Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da yapması ayrı bir önem taşıyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.