Fırat Öz

Adım Fırat Öz. 8 Ekim 1982 doğumluyum. İstanbul’da Kadıköy’de yaşıyorum. Müziğe ortaokul 1. sınıfta klasik gitar ile başladım. İstanbul Teknik Üniversitesinde 4 sene okuyup, tamamen müziğe kanalize olmak için okulu bıraktım.
Rock, heavy metal ağırlıklı bir tarzım var. Ancak punk, alternatif rock, pop rock, blues vb. tarzlarla da uğraşmaktayım. Murder King grubunda solo gitaristim. Uzun yıllar bar programları yaptık ve 2014 senesinde ilk albümümüz Gürültü Kirliliği’ni çıkardık. Definitive isimli grubumla internet üzerinden yayınlamış olduğumuz bir albümümüz var. Bunlar dışında Soul Sacrifice, False In Truth, Diken Electric Circus gruplarıyla da çalışma fırsatım oldu. Funda Arar, Cihan Yıldız, Grup Koridor gibi normalde uğraştığım tarzlar dışındaki isimlerle çalıştım ve grupların kayıtlarında yer aldım. Şu anda Murder King albümü dışında alternatif rock-post rock tarzında sayılabilecek yeni bir projeyi hayata geçirdik. Aynı zamanda da uzun süredir gitar dersleri vermekteyim.
Bu işte session müzisyen veya eşlikçi olarak yer aldığım işler dışında, sevdiğim insanlarla müzik yapıyor olmam benim için en büyük itici güç. Fikirlerini, dünya görüşlerini önemli bulduğum insanlarla bir arada olduğum için şanslıyım. Müzikle uğraştığım zaman zarfı içerisinde beni etkileyen isimler, gruplar oldu. Bunlardan bazıları; Andy LaRocque, Al Di Meola, Vinnie Moore, Andy Timmons, Richie Kotzen. Saydıklarım gitaristler ama ben daha çok grup müziğinden etkilenen birisiyim. Nevermore, In Flames, Soilwork, Death, Uriah Heep, Coldplay, Mnemic, Diablo, Textures, Queen gibi birçok farklı tarzdan grup sıralayabilirim.
Duygusal olarak bir bağlantımın olmadığı işler içerisinde hiçbir zaman uzun süreli olamadım. Canımın istemediği hiçbir şeyi yapmayan bir insanım. Beni mutsuz edecek şeylerden mümkün oldukça uzak durmaya gayret ediyorum. Heavy metal ve türevleri tarzlar dışında bir şeyler yapmayı hep çok istedim. Şuanda böyle bir projeye başlamış bulunmaktayım. Müzik dışında, en az müzik kadar tutkuyla uğraştığım fotoğraf var. İleride belki bir fotoğraf sergisi açmak isteyebilirim. Müzik ve fotoğraf konularında daha iyi noktaya varmak istiyorum.

FIRAT ÖZ’E AİT ÇALIŞMALAR

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Kendini Yeniden Doğuran Adam / Aziz Nesin

Kendini yeniden doğuran bir adam düşünün, baştan sona mücadeleden yapılan. Adı Mehmet Nusret. II. Abdülhamit hayranı bir babanın oğlu olarak...

Kapat