Fırat Sayıcı’dan ‘Yeni Başlamayanlar İçin Sinema’ Kitabı Yayınlandı!

Sinema yazarı ve akademisyen Fırat Sayıcı, sinemaseverlere yönelik ‘Yeni Başlamayanlar İçin Sinema Kitabı’nı Fam Yayınları etiketiyle çıkardı.

Türk ve dünya sineması üzerine akademisyenlerin, sinema öğrencilerinin ve de sinemaya ilgi duyan, işin biraz daha derinine inmek isteyen sinemaseverlerin rahatlıkla okuyabileceği kitap; sinema sanatını sadece izleyerek değil, üzerine kafa yorup, düşünüp tartışarak hayatına dahil edenlere hitap ediyor.

Sayıcı’nın çeşitli yayınlarda yazdığı ve özenle seçtiği, önemli makalelerden oluşan kitabı ‘Yeni Başlamayanlar İçin Sinema’, sinemaya dair taze ve farklı bir bakış açışı sunuyor.

Senaryoların gişe ve festival savaşı sinemayı nereye sürüklüyor? Dünya sinemasında işçiler nasıl temsil ediliyor? Türk sinemasında Arzu Film ekolü neden önemli? Matrix serisinde şüphecilik felsefesinin etkisi ne işe yaradı? İspanya iç savaşını en iyi anlatan üç film hangileriydi ve bunu nasıl başardılar? Türk sineması ne kadar gerçekçi? Sinemanın, Pr ve Sosyal Medya ile olan ilişkisi nasıl olmalıdır? Hollywood, kahramanlık olgusunu propaganda aracı olarak kullanmayı nasıl beceriyor?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.