Fotoğrafçılar ‘Görsel İfade Atölyesi’nde Bir Araya Geliyor!

Bu yıl 30 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında dördüncü kez düzenlenecek olan Fotoistanbul Besiktas Uluslararası Fotoğraf Festival’inin ön etkinliği ‘Murathan Özbek ile Görsel İfade Atölyesi’nin başvuruları başladı.

Kendini tanımak ve görsel yollarla ifade etmek, yaratmak ve ortaya çıkmak gibi temel konuların irdeleneceği, yetenek ve dilin keşif yollarının aranacağı atölye; 9 Eylül 2017 tarihinde, başvurular arasından seçilecek fotoğrafçılarla gerçekleştirilecek. Atölye çalışmalarının ardından, üretilen fotoğraflarla Fotoistanbul kapsamında bir de sergi açılacak.


Festivalin resmi adresi [email protected] üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 31.08.2017 Perşembe. Başvurular sonrası Murathan Özbek’in yapacağı ön görüşmeler ile 15 kişilik bir çalışma grubu oluşturulacak ve bu ekiple Fotoistanbul’da sergilenecek işler için fotoğraf üretimi yapılacak.

Başvuru için; 10 fotoğraflık  portfolyo, bu atölye çalışmasına katılmaktaki amacı açıklayan bir paragraflık önyazı, özgeçmis ve iletişim bilgileri gerekiyor. Atölyeye katılma hakkı kazanan başvuru sahipleri, Fotoistanbul ekibi tarafından bilgilendirilecek.

Murathan Özbek  kimdir?

Fotoğraf ve sinemayı kullanarak kendi hikayesini anlatmaya çalışan Murathan Özbek, yolculuğunda edindiği deneyimlerle, sanat tarihinden türlü hikayeleri harmanlayarak görsel sanatları sorguluyor. Görsel ifadenin, sanatsal bir faaliyet olmasının yanında, yaşamı ve dünyayı değiştiren bir gücü olduğunu benimsemiş ve bundan güç alan  biri olarak, sanatçı katılımcıların kendi gerçekliklerini yeniden yaratma serüvenlerine eşlik ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.