Fotoistanbul Proje Başvuruları Başladı!

Bu yıl 4’üncü kez sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan uluslararası fotoğraf festivali Fotoistanbul, fotoğrafseverleri festivalin bir parçası olmaya davet ediyor.

Türkiye’nin en büyük uluslararası fotoğraf festivali Fotoistanbul; Doğu ile Batı, klasik ile modern, usta ile çırak arasında özel bir platform kurarak,  tarihin en eski kentlerinden İstanbul’u uluslararası fotoğrafçılığın bölgesel beşiği haline getirmeyi amaçlıyor. Fotoğrafın evrensel dili; bölgenin dinmek bilmeyen çalkantılarına rağmen, Doğu ile Batı’nın, eski ile yeninin, ezilen ile ezenin yaşanan endişe verici süreçle birlikte yüzleşeceği, ortak çözümler bulacağı ve bağlantı kuracağı güvenli bir bölge yaratan festival, Avrupa ile Asya’nın, gelenle gidenin kesişme noktasındaki bu özel şehri; sokakları ve kamusal alanlarıyla kolektif bir bilinç yaratmak bakımından kusursuz bir mekana dönüştürüyor.

Sanat yönetmenliğini uluslararası üne sahip fotoğraf sanatçısı Attila Durak üstlendiği, kürasyon ekibinde Christophe Laloi (Fransa), Katharina Mouratidi (Almanya), Jae-hyun Seok (G. Kore), István Virágvölgyi (Macaristan), Coşar Kulaksız (Türkiye) ve Hüseyin Yılmaz (Türkiye)’ın yer aldığı Fotoistanbul; fotoğraf tutkunlarını da festivale dahil etmek için proje başvurularını başlattı. Son başvuru tarihi 15 Haziran 2017 olan festivale proje göndermek ve başvuru koşullarını öğrenmek için tıklayınız.

Festival, 30 Eylül-22 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.