Francesca Gagnon ve Rene Duperé 11 Nisan’da İş Sanat’ın Konuğu Oluyor

‘Alegria’ adlı şovundan tanınan, Cirque du Soleil’in baş solisti Francesca Gagnon, Rene Duperé ve orkestrası ile 11 Nisan’da İş Sanat’ta bir araya geliyor. Cirque du Soleil’in sevilen eserlerinin sergileneceği akşamda, Gagnon ve Duperé’ye Türkiye’nin önemli müzik topluluklarından olan Semplice Yaylı Quartet eşlik edecek.

Küçük yaşlardan itibaren piyano ve dans dersleri alan Francesca Gagnon; Université du Québec à Montréal’de müzik çalışmalarını tamamladıktan sonra, Philippe Parent ve Christian St-Rock gibi ustalarla birlikte çalışarak klasik vokal ve müzikal tekniklerini geliştirdi. 1980 yılında ilk albümünü çıkardı ve oldukça ses getiren albüm, aynı yıl Juno Ödülü’ne layık görüldü. Uzunca yıllar gösteri sanatlarının önemli isimlerinden olan Cirque du Soleil ile birlikte çalışan Francesca Gagnon, Cirque du Soleil’in Alegria’sındaki performansı ile büyük başarılar elde etti. İtalyanca, İspanyolca, Fransızca ve İngilizce olarak seslendirdiği eserlerle müzik severlerin gönlünde taht kurdu.

11 Nisan’da Semplice Yaylı Quartet’in de eşlik edeceği gecede; Francesca Gagnon, Rene Duperé ve orkestrası sevilen eserleriyle, müzik severlere unutulmaz bir konser deneyimi yaşatacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.