FRANSA’NIN DURU SESİ: LOUANE

Partie seule dans la rue
Je cherche mon chemin

Fransa’nın duru sesi Louane ile tanışın! Genç yaşına rağmen adını kısa bir süre içinde duyuran Fransız sarkıcı ve artist; Louane. 2013 yılında 2. Etabına katıldığı “The Voice: La Plus Belle Voix” yarışmasında galip olamasa da adını bu yarışma ile duyurmuştur.

Yarışmadan sonra dikkatini çekmeyi başardığı Éric Lartigau, kendisini “La Famille Bélier” filminde 16 yaşında sağır bir aile içinde duyma engeli olmayan genç bir kızı oynaması için oyuncular arasına almıştır.

Bu film ile “Most Promosing Actress-César Award” ödülünün sahibi olan Louane, filmde Michel Sardou’nun birçok parçasını seslendirmiş ve “Je Vole” şarkısının yorumuyla büyük bir beğeni toplamıştır.

Louane 2 Mart 2015’te çıkardığı ilk solo albümü “Chambre 12” ile Fransa müzik listelerinde Mart ayı boyunca birinciliğini korumayı başarmıştır. Albümde yer alan “Avenir “ şarkısı ile geniş çevrelere adını duyuran sanatçı ilk albümü ile büyük bir başarıya imza atmıştır.

Müziği ile çoğunlukla Fransızca konuşulan ülkelerde adını duyuran Louane, ana dili olan Fransızcanın büyük bir hayranıdır ve bir gün Eurovision’a katılırsa şarkısının kesinlikle Fransızca olacağını belirtmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.