Franz Kafka’nın ‘Dönüşüm’ü 7 Nisan’da Sahnede!

Dünya edebiyatının başarılı yazarlarından Franz Kafka’nın unutulmaz eseri Dönüşüm, Altkat Sanat tarafından sahneye taşınıyor.

Franz Kafka’nın 1915 yılında yayımlanan ve yayımlandığı zamandan bu yana canlılığını koruyan eseri ‘Dönüşüm’, Müge Saut’un yönetmenliğini üstlendiği tiyatro oyunu olarak izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Eseri dramatik bir yaklaşımla değil modern bir anlayışla somut şekilde sahneye taşıyacak olan Altkat Sanat, kitabın baş karakteri Gregor Samsa’yı canlandıracak oyuncuyu seçmede de titiz davrandı. ‘Dönüşüm’ün hafızalara kazınan karakteri Gregor Samsa’yı Bilgi Üniversitesi, Sahne ve Gösteri Sanatları, Performans Bölümü öğrencisi olan Erkan Akbulut canlandırırken; oyundaki anne rolünü Aydan Cömert, baba rolünü Nevzat Süs, kardeş rolünü Camilla Gavagni Cattaneo, müdür ve kiracı rollerini ise Selver Çavuş üstleniyor.

“Aydınlık giderek azalıyor, gri toprakların, gri gökyüzünün kapladığı bir çöl gibi görünüyor. Her şey gri… Her şey!”

Her edinilen bilgi, insanı gerçeklere bir adım daha yaklaştırır. Hayatın gerçeği ile yüzleşmemizi yeniden hatırlatan Kafka’nın gözünden Dönüşümü günümüze uyarlarken; bizim, içinde yaşadığımız toplumu, ahlakımızı, davranışlarımızı, gerçeklerin yönünün derinine inmemizi sağlıyor. İnsanın yaşam biçimini, ilişkilerini araştırırken, varoluş sancısını da beraberinde getiriyor. İşte o zaman; kendinin ve yaşamın gerçekliğini sorgularken buluyorsunuz… “Gerçek” dediğiniz şey nedir?

‘Dönüşüm’ oyunu 7 Nisan’da Altkat Sanat’ta prömiyerini yapacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.