Freelance Çalışmanın Hayatınızda Değiştireceği 6 Şey

1-Kendi işinizin patronu olacaksınız.

Boss-at-the-beach

Bir otorite tarafından sürekli emirler alarak çalışmak sizi yıpratıyorsa freelance çalışmak tam size göre. Böylece size yapacağını söyleyen kimse olmayacağı gibi işlerinizi kendi yönetme tadını da yaşayacaksınız.

 

2-Çalışma koşullarınızı siz oluşturacaksınız.

calisma-ortami

Size sunulan ve ruhunuza uymayan çalışma ortamlarından uzaklaşacak dilediğiniz renk, şekil ve büyüklükte çalışma koşulları oluşturacaksınız. Bir anlamda evinizde kendinize bir çalışma alanı oluştururken ortam sizin zevkleriniz doğrultusunda şekillenecek.

 

3-Kapasiteniz oranında kazanacağınız parayı artırabileceksiniz.

para-kazanmak

Sabit bir işiniz olması durumunda aylık kazancınız da sabit bir şekilde ilerlemeye devam edecektir. Ancak kapasiteniz oranında her ay kazanacağınız parayı artırabilirsiniz. Yıllık zam oranlarını beklemekten kurtulabilir hatta kendinize duyduğunuz güven artıkça kazandığınız paranın miktarını artırabilirisiniz.

 

4-Standart bir iş yerinde uğraşacağınız herhangi bir formaliteyle uğraşmayacağınız için hayat kalitenizin artığına ve enerjinizin yükseldiğine tanık olacaksınız.

standart-is

Freelance çalışmak, demek disiplinsizlik demek değildir. Aksine çalışma disiplini olmayan biri freelance çalışmanın faydasından çok zararını yaşayacaktır. Freelance çalışanın en önemli kriteri aldığı işi belirlediği sürede teslim etmektir. Bunun için de sabit iş ortamlarındaki gereksiz evrak işleri, toplantılar freelance çalışanın hayatını meşgul etmeyecek, enerjisini ve dikkatini işine yönlendirerek kişiye strese sokan unsurları hayatından uzaklaştırmış olacaktır.

 

5-Çalışma saatlerinize daima kendiniz karar vereceğiniz için hayatınızı dilediğiniz gibi planlama şansına sahip olacaksınız.

calisma-saati

İstediğiniz saatte uyuma ve uyanma lüksünüz olduğunu hayal edin ya da çok sıkıldığınız bir günün sabahında dilediğiniz şehre gidebilme özgürlüğünü. Freelance bir işe sahipseniz zaman konusunda tek söz sahibi kişi sizsiniz. Hayatımızın büyük çoğunluğunu iş yerinde ve uykuda harcadığımız gerçeğini göz önünde bulundurursak ‘zaman’ın size ait olmasının büyük bir özgürlük olduğu gerçeğiyle yüzleşiyoruz. Freelance çalışmak kendi hayatındaki söz sahipliğini artırmaktadır.

6-İstediğiniz ülkede, istediğiniz şehirde, istediğiniz mekanda çalışabileceksiniz.

her-yerde-calismak

Güneşli ve insanı adeta sokaklara davet eden bir havada iş yerlerinin boğucu ortamında çalışmak mı yoksa hangi mekanda çalışacağınıza kendiniz mi karar vermek istersiniz? Evinizde camın önünde karı seyrederek de çalışabilirsiniz; kardan dolayı tıkanmış trafikte çileye dönüşen bir yolda evden işe, işten eve ulaşma çabasıyla da çalışabilirsiniz. Freelance çalışan bireyler daima istediği yerde olabilme ve çalışabilme özgürlüğüne sahiptir.

 

BONUS : ŞİMDİ BAŞLAYIN!

Freelance’e bir adım atmak istiyorsanız, bu işi profesyonel hale getirip, yüzlerce insanın bu işten para kazanmasını sağlayan platform Bionluk’a bir göz atabilirsiniz.
Buradan freelance çalışarak ek gelir elde edebilir ya da tüm gelirinizi buradan elde edebilirsiniz.
Bize de havuz başında, önünüzde laptop fotoğrafınızı atmayı unutmayın…

Bionluk’ta freelance çalışmak veya ihtiyaç duyduğunuz işleri yaptırmak istiyorsanız, sizi böyle alalım.
bionluk.com

 

2 Yorumlar

 1. Avatar

  freelance

  25 Nisan 2020 en 13:27

  Detaylı bir yazı olmuş sağolun. Bionluk freelance çalışmak için güzel bir platform ama yabancı dil bilenler mutlaka yabancı freelancer sitelerinde dolar üzerinden çalışsınlar. Daha güzel paralar elde edebilirler.

 2. Avatar

  freelancer

  25 Mayıs 2020 en 00:50

  muadilleri artmaya başladı sadeceon webly gibi siteler günden güne artıyor bu alana yatırım yapan siteler gerçekten gelecek vaad ediyor yazı için ayrıca teşekkürler uzun zamandır bu kadar uzun bir yazı daha okumamıştım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.