Galeri İlayda

Galeri İlayda, Sergül Okay tarafından Türk ve enternasyonel genç sanatçıları destekleyerek, gerek ulusal gerekse uluslararası arenada temsil edip, tanıtmak amacı ile 1992 yılında Ankara’da kurulmuştur. 10. Yılında Sergül Okay’ın kızı İlayda Babacan tarafından İstanbul şubesi açılan galeri, faaliyetlerine İstanbul’ daki merkez galerisi ile devam etmektedir. Galerimizin yerleşik galeri mekanı Teşvikiye Hüsrev Gerede Caddesi’ ndedir. O dönemin Türkiyesi’nde kültür sanat alanındaki oluşumlara olan ihtiyaç ve sanat aşkı, bizi galeri kurmaya iten etkenlerden olmuştur. Sanatçı sanat eseri – izleyici arasında köprü oluşturarak sanatı çok daha geniş kitlelere ulaştırmayı arzu ettik. Açıldığımız günden bu yana tam yirmi dört senedir, bir çok sanatçımızın eserlerini özel ve kurum koleksiyonlara dahil ederek sanat dünyamıza kazandırmış olmak önemli bir başarıdır.

Bu başarıda bu anlamda önemli organizasyonlara yatırım yaparak ve gerçekleştirerek sağlanmıştır. Galerimizde düzenlediğimiz birçok başarılı serginin yanı sıra Galeri İlayda Karaköy proje galerisindeki sergiler, Zorlu Center PSM’de gerçekleştirdiğimiz sergiler, her yıl düzenli katılım sağladığımız Contemporary Istanbul sanat fuarı gibi çeşitli alternatif projeler ile sanatçılarımızı farklı etkinliklerle de temsil etmeye ve tanıtmaya devam etmek önemli organizasyonlarımız arasında yer almaktadır.İşimizi enternasyonal boyutlara taşıyıp, uluslararası sanat fuarlarına katılmak planlarımız arasında.Sanatçılarımızı yurt dışında sergi açmalarını sağlamak da planlarımız arasında olup, sanatçılarımızdan Derya Özparlak ve Damla Özdemir adına başlamış olan anlaşmalarımızla buna adım atmış bulunmaktayız.Bir diğer planımız ise yurt dışından sergiler getirmekti ve bu konudaki projelerimizden en yenisi gelecek sezon Contemporary Istanbul 2016 ile eş zamanlı düzenleyeceğimiz Alman sanatçı Volker März’in resim, seramik, enstalasyon ve videolarından oluşacak solo sergisidir. Yaratıcı, orjinal, estetik düzeyi olan, heyecan verici, şaşırtıcı, çarpıcı, çağının sanatsal ve kültürel değerlerini yakalamış, günümüz sanatında bulunması gereken evrensel eserler üreten sanatçılarımızla uluslarası arenada da birçok önemli projeye imza atmak amacındayız. İlerleme gücümüz tek kelime ile AŞK ve ardından İNANÇ.

ADRES: Hüsrev Gerede Cad. No:37 Teşvikiye / Istanbul

galeri görünüm

IMG_0753

galeri ilayda.

galeri ilayda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
İçinden Can Geçen Restoran

İçinden Hayat Geçen Restorant Şekli ve devasa yapısıyla daha önce gördüklerimden çok farklı bir ağaç. Fakat bu ağacı daha farklı...

Kapat