Game of Thrones’un 7. Sezonunun Senaryosu İnternete Sızdırıldı!

Dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinin yapımcılığını üstlenen HBO şirketi, hacklendiklerini ve dizinin ilerleyen bölümlerine ait senaryoların internet ortamına sızdırıldığını doğruladı.

Game of Thrones dizisinin toplam 1.5 TB’lık verisini hackleyen hackerlar senaryo bilgilerini deep web aracılığıyla internet ortamına sızdırdı. Game of Thrones 7. sezonunu hackleyen siber saldırganlar şöyle bir duyuru paylaştı: ”Tüm insanlığa merhaba! Siber dünyanın en büyük sızıntısı gerçekleşti.. HBO ve Game of Thrones! 7. sezonu ilk izleyecek ve takip edecek insanlar sizlersiniz ve şanslı olmalısınız. İzleyin ve yayın! HBO çöküşe geçti!”

Yaşanan olay üzerine HBO şirketi ise resmi internet sitesinden şu açıklamada bulundu: ”HBO son zamanlarda siber saldırıya maruz kaldı. Bunun sonucunda ise yapım şirketimizin mülkiyet hakları ihlal edildi. İvedilikle olayı araştırmaya başladık. Kolluk kuvvetleri ve siber güvenlik firmaları ile birlikte çalışıyoruz. HBO olarak bilgi güvenliği bir numaralı önceliğimiz ve sakladığımız verinin güvenliği korumak büyük sorumluluğumuz.”

Bazı internet kullanıcıları tarafından Game of Thrones 7. sezona ait final bölümü de dahil tüm bölümlerin internete aktarılmış olduğunu paylaştı. HBO şirketi ise internete veri sızdıran hesaplarla ilgili yasal işlem başlattı.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
36. İstanbul Film Festivali Başlıyor!

Bu yıl 36'ncısı düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali, 186 uzun metraj ve 17 kısa metraj filmden oluşan programıyla, oyuncu-yönetmen söyleşileriyle...

Kapat