‘Game of Thrones’un Tasarımcısı Türkiye’de Eğitim Verecek!

Dünyaca ünlü dizi ‘Game of Thrones’un karakter tasarımını yapan Onur Can Çaylı, tasarım eğitimi vermek üzere Türkiye’ye gelecek.

İstanbul Medya Akademisi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği GENÇDES projesi dahilinde Onur Can Çaylı, ücretsiz ‘3D Konsept Tasarım’ eğitimi verecek. Tasarım dünyasına yeni isimler kazandırmak amacıyla düzenlenecek olan kursta; dizayn, çizim teknikleri, canlı model çizimi, program uygulama teknikleri, yaratıcı fikir geliştirme ve 3D konsept oluşturma teknikleri gibi dersler yer alacak.

Yaklaşık 8 yıldır Amerikan film sektöründe çalışmalar yapan ve adını ‘Game of Thrones’ dizisindeki karakter tasarımıyla duyuran Onur Can Çaylı’nın vereceği kurs 26 Kasım’da başlayacak. Kurs sonunda başarılı olan katılımcılara ise ‘3D Konsept Tasarım’ sertifikası verilecek. Sertifikanın yanı sıra başarılı olan katılımcıları kendi film projesine dahil etmek istediğini belirten Onur Can Çaylı, Görsel İletişim ve Tasarım bölümü öğrencisi ya da mezunlarının, dijital tasarım platformlarına temel seviyede hakim, hayal gücü yüksek, sanal ortamda karakter çizim ve yaratım becerilerini geliştirmek isteyen herkesin kursa katılım gösterebileceğini de sözlerine ekledi.

Onur Can Çaylı, Bülent Turgut’un yapımcılığını üstleneceği film hakkında ise “Hollywood standartlarında, gerçek oyuncularla, özel görsel efektlerin olduğu bir film. Bu filmde, 3 boyutlu bir dünya kurgulanacak. Burada kendi kültürel değerlerimizi evrensel bir dille, hem ülkemizde hem dünyada anlatmak istiyoruz. Biz Türkiye’de bu sektörün gelişmesini istiyoruz ve bu yapılan filmlerle Türk sinemasında ve eğitim sisteminde gerçekten bir ilki gerçekleştireceğiz. Ben bunun sözünü veriyorum.” açıklamasında bulundu.

onur-can-cayli-2

onur-can-cayli

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.