Gamze Yalçın

Adım Gamze Yalçın. 13.09.1987 doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç mimarlık bölümü 2010 mezunuyum.
Çocukluğumdan beri çizim yapıyorum. Başlangıç tarihim yok, yalnızca uçsuz bucaksız bir süreçte olduğumu hissediyorum. Üniversiteden mezun olur olmaz yaptığım uzun süreli seyahatlerin etkisi ve aldığım ilhamlarla duvar resmi ve illüstrasyona yöneldim. Hala bu süreçte yepyeni keşiflerdeyim. Bu işteki dönüm noktalarım sihirli zaman aralıkları… Onlar işlerime yansıyor, renklerle yükseliyor, anlatması zor.
Çalışmalarımda konuları genellikle önceden belirliyorum. Bu bazen bir rüyamda, bazen okuduğum kitapta, bazen de gökyüzünü seyrederken beliriyorum. Resimler, duvar resimleri, illüstrasyon, printler, yastık tasarımları ve daha birçok şey yapıyorum.
Hayal kurmaya ve hayallerimi gerçekleştirmeye devam etmek ve akışı yakalamak ilerisi için olan planlarım. Hayatımın merkezinden şaşmadan, duygularımı ve düşüncelerimi en doğru formlar ve renklerle dışa vurmak istiyorum. Bunun yanında çocuklar ve doğa için gönüllü projelerle sanat çalışmalarımı üretmeye devam etmek istiyorum.

GAMZE YALÇIN’A AİT ÇALIŞMALAR

gamze-yalcin1
gamze-yalcin2
gamze-yalcin3

gamze-yalcin5
gamze-yalcin6

gamze-yalcin4

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.