Geceleri Ortaya Çıkan Gizem / İspanya

Günümüz dünyasında sokak sanatı artık yaşamın bir parçası haline gelmiş durumda. Hangi ülkede olursanız olun, sanat eseri-müze bağlamını aşmış ve sanatın günlük yaşama dahil olmasında büyük bir çığır açmış, bu sanatın bir parçasını şehri seyrederken yakalayabilirsiniz.

Okuyacağınız bu yazıda ise sokak sanatının kendi içerisinde gerçekleştirdiği bir yaratıcılığa şahit olacaksınız! Bu ilgi çekici ve yenilikçi sokak sanatı eserleri İspanyol bir sanatçı grubu olan ‘Reskate Arts & Crafts’a ait. Bu sokak resimlerini diğer sokak resimlerinden ayıran ise içlerinde sakladıkları ikinci çizimi gece olduğunda açığa vurmaları. Bunun sırrı ise sanatçıların kullandığı fosforlu boyalar!

Bu duvar resimlerinde, çizimlerin yapıldığı duvarın önünden gündüz geçtiğinizde gördüğünüz ekmeğin gece vakti bir bıçağa dönüşmesine ya da bir gezegenin yerini dalış başlığının almasına tanık olabilirsiniz!

Eğer resimlerin yapılma sürecini merak ediyorsanız grubun resmi internet sitesi http:// www.reskatestudio.com ‘u ziyaret edip bu duvar resimlerini yapımının hızlandırılmış videolarına göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.