Genco Erkal’ın Yönettiği ‘Göçmenleeeer’ Oyunu Seyirciyle Buluşuyor!

Usta oyuncu Genco Erkal’ın belgesel tiyatro formunda tasarladığı yeni oyunu ‘Göçmenleeeer’ tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Romanya doğumlu oyun yazarı Matei Visniec’in kaleme aldığı ‘Göçmenleeeer’ oyununun yönetmenliğini usta oyuncu Genco Erkal üstleniyor. Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyunun oyuncu kadrosunda ise Genco Erkal, Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, Lütfi Can Bulut, Cem Çetin ve Yiğit Yarar yer alıyor.

21. Tiyatro Festivali’nin ardından 25 Kasım’da Kenter Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak oyun, Avrupa’nın içinde bulunduğu büyük ahlaki ikilemi düşündürmeyi amaçlıyor. Video sanatının zenginliklerinden beslenerek çağımızın en can alıcı sorunlarından biri olan göçmen sorununa özgün bir anlatım diliyle yaklaşan ‘Göçmenleeeer’, hem tasarım dili hem de söylemiyle seyirciyi de işin içine dahil ediyor.

 

“Ülkelerimiz ölüyor, bir ülke ölmeye başladıktan sonra yapacak bir şey yoktur”

 

Video ve ses tasarımını Ümit Kıvanç’ın, müziklerini Nâzım Çınar’ın, ışık tasarımını ise Hakan Özipek’in üstlendiği ‘Göçmenleeeer’ oyunu 25 Kasım’da Kenter Tiyatrosu’nda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.