George Michael Hayatını Kaybetti!

Ünlü Şarkıcı George Michael, kalp yetmezliği nedeniyle 53 yaşında hayata gözlerini kapadı.

Menajeri Michael Lippman, George Michael’ın Pazar günü Oxfordshire’daki evinde kalp yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Lipmann açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Büyük bir üzüntü ile açıklıyoruz ki sevgili oğlumuz, kardeşimiz ve arkadaşımız George, Noel döneminde evinde huzur içerisinde hayatını kaybetti.” Olayla ilgili incelemelerde bulunan polis, ünlü şarkıcının ölümünde şüpheli bir duruma rastlanmadığını belirtti.

Başarılı İngiliz şarkıcı George Micahel, son 10 yıldır uyuşturucu sorunları yaşıyordu. Uyuşturucu nedeniyle kimi zaman ehliyetine el konulmuş, kimi zaman göz altına alınmış, kimi zaman da cezaevinde kalması gerekmişti. 2010 yılında ise zatürre olmuş ve çeşitli konserlerini iptal etmek zorunda kalmıştı.

George Michael Kimdir?

Gerçek adı “Georgios Kyriacos Panayiotou” olan ünlü şarkıcı, 1980’li yıllarda okul arkadaşı Andrew Ridgeley ile birlikte kurduğu Wham! grubuyla şöhret kazandı. “Wake Me Up Before You Go”, “Freedom” ve “I’m Your Man” gibi unutulmaz şarkılara imza atan Wham! Çin’de sahneye çıkan ilk batılı grup oldu. Ünlü şarkıcının grubun solisti olarak seslendirdiği birçok şarkı liste başı oldu.

Grubun 1986’da dağılmasından sonra solo kariyerine başlayan Michael’ın ilk single’ı 1984’te çıkardığı “Careless Whisper” oldu. Michael’ın bu şarkısı dünya çapında yedi milyon sattı.

“Faith” adındaki ilk albümünü 1987 yılında çıkaran Michael, pop müzik tarihindeki en iyi şarkıcılardan biri olarak gösteriliyor. Albümleri 100 milyondan fazla satan George Michael; iki kez grammy, üç kez de Amerikan Müzik Ödüllerinin sahibi oldu. İtalyan opera sanatçısı Luciano Pavarotti, Elton John, Paul McCartney gibi efsane şarkıcılarla düet yaptı. Kissing A Fool, Freedom, son noel şarkısı “Last Christmas” gibi dünyaca ünlü şarkıların bestecisi ve yorumcusuydu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.