Gerilimli Çılgın Komedi “39 Basamak”, Yeni Sezonu 5-6 Ekim’de Açıyor!

John Buchan’ın usta kalemini ve Alfred Hitchcock’un sinema dehasını tiyatro sahnesinde buluşturan “39 Basamak”, dünyanın en ünlü kovalamaca hikayelerinden biri.

New sanat’ta yer alan habere göre: Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın baş döndüren performanslarıyla büyülediği “39 Basamak”, yeni sezona Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde “Merhaba” diyor! Gerilim atmosferinin çevrelediği, alabildiğine çılgın bir komediyi sahneye taşıyan oyun, 5 Ekim Çarşamba ve 6 Ekim Perşembe akşamı yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor.

Korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle bir araya getiren “39 Basamak”; Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın muhteşem performanslarıyla, sahnelendiği ilk günden bu yana büyük beğeni topluyor.

John Buchan’ın usta kalemini ve Alfred Hitchcock’un sinema dehasını tiyatro sahnesinde buluşturan “39 Basamak”, dünyanın en ünlü kovalamaca hikayelerinden biri. Gerilimli ama bir o kadar da komik bir casusluk serüveni “39 Basamak”ta ustaca kullanılan kara mizahla, dinamizm hiç azalmıyor.

1935 Ağustos’unda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu Müşterek isimli oluşumun üstlendiği “39 Basamak”, 5 Ekim 2016, Çarşamba ve 6 Ekim 2016, Perşembe akşamları Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor.

39-basamak-1

39-basamak-2

39-basamak-3

39-basamak-4

39-basamak-5

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.