Gezginin Kolay Para Kazanma Yolları | Gezerken Nasıl Paza Kazanılır?

1- Sokak sanatı bubble ( baloncuk ) yaparak

Bubble aslında ilaç ve iki çubuk kullanarak yapılan dev baloncuklardır.Bunu yapmak oldukça kolay ve ilgi çekici bir sokak sanatıdır. Ben bu işin tam gezgine göre olduğunu düşünüyorum.

bubble-yapmak

 

2- Sokak müziği yaparak

Eğer müzik konusunda yetenekli iseniz taşıması kolay olan müzik aletleri Mızıka, Darbuka yada Gitar ile yapacağınız 1 saatlik bir sokak gösterisi ile yemek ve yol parasını çıkarmanız mümkündür. Bir yanda sırtçancası diğer yanda müzik size gezgin izlenimi vereceğinden normal bir müzisyenden daha çok para kazanmanız mümkündür.

sokak-muzigi-gezgin

 

3. Sokak Dansı

Dans etme yeteği her zaman hayran olduğum bir şeydir. Eğer buna sahip iseniz yanınızda taşıyacağımız yöresel bir kıyafet ve bir speaker kullanarak hazırladığınız güzel bir playlist ile bunu paraya dönüştürmek güzel fikir olacaktır. Özellikle tango, salsa gibi çift dansaları müthiş eğlenceli para kazanma yöntemidir. Sokakta dans eden insanları görmek herkesin ilgisini çekecektir.

gezerken-para-kazanmak

4- Etkinlik ve parti fotoğrafçılığı

Gideceğiniz şehirlerde hangi partiler var ve hangi etkinliler gerçekleşecek facebook üzerinden bunu çok kolay takip edebilirsiniz. Eğer fotoğraf makinanız var ve buna yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız organizatörlerle işetişime geçip etkinlik fotoğrafçısı olabilirsiniz. Herkes 10 isterken siz 5 isteyin tercih sizden yada olacaktır. İnstagram ve web siteniz bu konuda referansınız olacak.

etkinlik-fotografciligi

5-Kostüm fotoğrafçılığı

Bir çok büyük meydanda görebileceğiniz kostüm giymiş insanlar anı fotoğrafı çektirip insanlardan para teklif ediyorlar. Bunu yapmak oldukça kolay ve eğlenceli bir iştir.

Yanınızda kostüm taşımak belki biraz külfetli olacaktır ama hacmi küçük bir çok kostüm mevcuttur.

Eminönünde bir çok oyuncakçıda bulabileceğiniz kostümler ;

  • Palyaço peruğu
  • Çizgi film karakter maskeleri
  • At kafası
  • Yüz boyaları
  • Hayalet kostümü

kostum-gezgin

6-Restoran, bar ve cafelerde günü birlik işler yapmak

Haftasonları özellikle gece mekanları hep çalışan birilerine ihtiyaç duyarlar, bu konuda güçlü bir iletişim ile kendinizi doğru ifade etmeniz size bir çok kapı açacaktır. Tanımadığınız şehirlerde günü birlik işlerde çalışmak için sormaktan ve gezgin olduğunuzu söylemekten çekinmeyin. En azından o günü kurtarmanız mümkündür.

restoranda-calismak

7- Bileklik, Küpe, Kolye yapıp satmak

Yanınızda taşıyacağınız bir yumak ip ile harikalar yaratabilirsiniz. 1-2-3 lira demeden herkese satabilirsiniz. Büyük meydanlar, işlek caddeler, garlar sizin tezgah açıp bunları sergileyebileceğiniz yerler. Ayrıca yol boyu tanıştığınız insanlara hediye edebilir yada satabilirsiniz. İz bırakmak, dokunmak yada güzel hatıralar  için en sevdiğim objelerdir.

 

8- Sosis balon satmak

Eminönünde 100 tanesi 8 tl alabileceğiniz ve hiç yer kaplamayan rengarenk balonlar satın alıp farklı şekillere sokup çocukların ilgisini çekebilirsiniz. Youtube’dan videoları izleyerek hızlı bir şekilde Köpek nasıl yapılır? Kılınç nasıl yapılır? Öğrenebilirsiniz.

sosis-balon-yapmak

9- Kartona yazı yazıp oturmak

Bunların hiç birisini yapamadınız diyelim, merak etmeyin hala yapabileceğiniz bir şeyler var. Bir kartona ” gezginim ve yemeğe ihtiyacım var ” yazıp insanların sizi görebileceği bir yere oturduğunuzda samimi bir ilişki kurabileceğinize şüpheniz olmasın. Kimisi önünüzdeki şapkaya para bırakıp kimisi elinde yemeklerle yada meraklı sorularıyla size yanıt vereceklerdir. Özellikle insan kalitesinin yüksek olduğu norveç isveç gibi ülkeler bunun için nimettir.

gezgin-para-kazanma-yolu

 

Kaynak : yolgunlukleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.