Gölgeden Yansıyanlar, ‘In Shadow’ (Gölgede) Sergisiyle Eylül’de Sanatseverlerle Buluşacak!

Gölgeyi odak noktasına alarak, gölge temelli eserler üreten 6 sanatçının işleri, ‘In Shadow’ (Gölgede) adlı sergiyle 7 Eylül’de sanatseverlerle buluşacak.

Gölgeyi üretimlerinin vazgeçilmez unsuru olarak odağına almış sanatçıların, sınırsız biçim ve anlam üreten gölgeden beslenerek ortaya koydukları yapıtlar, Çukurcuma’daki C.A.M Galeri’de kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Ali Cabbar, Balkan Naci İslimyeli, Mary Frank, Murat Morova, Peter Hristoff ve Serkan Yüksel’in eserlerinin yer alacağı sergi, 7 Eylül – 21 Ekim tarihleri arasında C.A.M Galeri’de ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Varoluşumuzun, gerçekliğimizin kanıtı gibi yanımızda duran gölgemizi -defalarca okuyup unuttuğumuz şiirler gibi- özümser, algımızın bir uzantısına dönüştürürüz; oysa gördüğümüz biçimleri de gölgeler aracılığıyla algılar ya da gözden kaybederiz.

Sanatçı ise belki de o paleolitik hafızadan hiç kopmayarak gölgeyi bir dil ve kendini ifade biçimi ya da ait olduğu karanlık olarak dönüştürebilir.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Şimdi Ömrümün Bir Tek Gayesi Var Bir Gün Evvel Sana Kavuşmak Sabahattin Ali / Mektuplar

“Doğrusu, dünyada rahat yaşamak için aptal olmak lazım. Fakat aptal olmaktansa biraz daha rahatsız yaşamak daha iyidir bence… Bilmem sen...

Kapat