Güney Koreli ‘Küçük Dahi Ressam’ın Eserleri Ankara’da!

‘Küçük Dahi Ressam’ olarak anılan 14 yaşındaki Güney Koreli Inhu Lee’nin eserleri Ankara’da sergileniyor.

Eserlerinde kullandığı özgün tekniği ve renk seçimleriyle dikkat çeken genç sanatçı Inhu Lee’nin 75 eseri Ankara’daki CerModern’de ziyaretçiyle buluşuyor. Çok sayıda sanatçı ve davetlinin katılımıyla açılan sergiye Inhu Lee’nin yanı sıra çeşitli ülkelerin büyükelçilik mensupları da katılım gösterdi.

Yaklaşık bir ay boyunca ziyaret edilebilecek olan sergiye gösterilen yoğun ilgi dikkat çekti. Açılışa katılan Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kültür Ateşesi ve Kültür Merkezi Müdürü Dongwoo Cho, davetlilere yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kore Kültür Ateşeliği ve CerModern işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz ‘Küçük Dahi Ressam İnhu Lee’nin resim sergisi Kore-Türk diplomatik ilişkilerinin 60’ıncı kutlamaları çerçevesinde önem kazanmaktadır. Inhu Lee gibi yetenekli insanları 60 yıldır sürdüğümüz ilişkilerimizi daha sağlamlaştıracağına inanıyoruz. Biz Kore Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi olarak her iki ülkenin kültür, sanat, eğitim ve spor gibi alanlarında karşılıklı ilişkilere devam edeceğiz”

3 yaşında resim yapmaya başlayan genç sanatçı Inhu Lee, Paris’te orta okul 3. sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına ve sanat çalışmalarına devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.