Hacer Özer

Adım Hacer Özer. Güzel sanatlar eğitimi için geldiğim, gitmek için çabaladığım Eskişehir’de yaşıyorum. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı Sanatları mezunuyum.
Hatırladığım ilk çizimlerim, çocukluğa ait büyük hayal gücüyle çizilmiş “Yüzler, eller ve iğneler.” Sanırım çok hasta oluyor ve hastaneden nefret ediyordum. Çok şey değişmedi aslında, şimdilerde de hissettiğim duyguları düşünüp resmediyorum. Etkilendiğim insanları, etkisinde maruz kaldığım olayları, olabildiğince yalnız kalarak resmediyorum. Yaşadığım duygulara bağlı kalmayı, melankoli yaratmayı, bir takım şeylerin etkisini sürdürmeyi seviyorum. Etrafımızda olan biteni, değişimi, bitirdiklerimizi ve zamanla yitireceklerimizi yorumlamayı seviyorum. İnsanların yorumlarına bakarsak kaygılı, bana göre ise her duyguyu barındıran çalışmalar yapıyorum. Yaptığım bu çalışmalara devam ederken “illüstrasyon” dalında yurtdışında yüksek lisans eğitimi almayı düşünüyorum.
Şimdilik, illüstrasyon ile oluşturduğum dili, kafamın içindeki düşünceleri boşalttığım, kendi duygularımı ifade edebildiğim ve bulabildiğim zaman dilimi olarak sayabiliyorum.
İlerisi için sanırım önce buradan gitmek, sonra oradan da gitmek isteyeceğimi bildiğim için, gittiğim her yerden beslenip illüstrasyon yapabiliyor olmayı ve yeni hikayelerin, yeni hayallerin içerisinde olabilmeyi umuyorum.

HACER ÖZER’E AİT ÇALIŞMALAR

hacer-ozer
hacer-ozer3
hacer-ozer4
hacer-ozer5
hacer-ozer8
hacer-ozer9
hacer-ozer10
hacer-ozer11
hacer-ozer12

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.