Hamdi Koç’un Yeni Romanı ‘Yalnız Kaldınız, Peyami Bey!’ Okuyucuyla Buluşuyor!

Türk edebiyatının günümüz kuşağı önemli yazarlarından Hamdi Koç, yeni romanı ‘Yalnız Kaldınız, Peyami Bey!’i Can Yayınları etiketiyle okuyucuyla buluşturuyor.

William Shakespeare, William Faulkner, Samuel Beckett ve James Joyce gibi önemli yazarlardan çeviriler yapan Hamdi Koç, İlk romanı Çocuk Ölümü Şarkıları 1992 yılında yayımladı. Çiçeklerin Tanrısı, İyi Dilekler Ülkesi, Kalpten Parçalar gibi kitaplara imza atan Koç, yeni romanı  ‘Yalnız Kaldınız, Peyami Bey!’i Can Yayınları etiketiyle yayımladı.

Sıra dışı kurgusuyla, Peyami Safa ve Türk edebiyatının önemli isimlerini okuyucuyla yolculuğa çıkaran Hamdi Koç, yetkin anlatımıyla okuyucuya keyifli bir okuma imkanı sağlıyor.

”Yaprağın ve külün huzuru. Ne hatıra ne bağlılık ne korku ne üzüntü. Peyami Bey’in fikirleri vardı, ve sessiz bir dinleyiciye kendini anlatma arzusuyla doluydu. Hayata ve sonrasına dair. Haksız ölüme, o ölümün hayata bıraktığı yüke, sonrasına taşıdığı acıya dair. Geri dönenlerin yalnızlığına, cevapların imkansızlığına. Ve kendine dair. Sırları, yalnızlığı, gizliliği. Bir hiç ve birçok hiç peşinde heba olan bir hayattan sonra. Geri getirmeyi hayal ettiği kayıplar. Kayıp lisan. İki dünya arasındaki. O yasak o unutulmuş bağ, yaşayanlarla ölüler arasındaki. Ve kendini adadığı ilim. Yaşayanların rüyalarında direnen çığlıklardan ses ses, hece hece. Ruhun doğum anına geri, karanlıklar ilminin içinden.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.