Harry Potter Serisine Dört Yeni Kitap Geliyor

İlk kez 1997 yılında “Harry Potter And Philosopher’s Stone (Harry Potter ve Felsefe Taşı)” ile başlayan Harry Potter kitap serisi 2007 yılında “Harry Potter And Deathly Hallows (Harry Potter ve Ölüm Yadigarları)” ile son bulmuştu. Serinin yazarı J.K. Rowling, adını duyurmaktan çok daha öteye geçerek yeni bir dünya kurmuştu. Bu yeni dünya her biri kült haline gelmiş filmlerle pekiştirilmişti.

İşte her şey bitti derken Rowling yaptığı açıklamayla yeni Harry Potter kitapları yazacağını duyurdu. Rowling: “Yeni kitaplar, Hogwarts’ın gizemli dünyasının kökenlerini tarih ve geleneksel kültürle keşfetmenin yanı sıra el yazısı sayfalar ve eğlenceli skeçler de içerecek.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Rowling’in e-kitap formatında olacak kitapları ise ‘Pottermore’ adlı internet sitesinde yayımlanacak. Kitaplar, belirli Hogwarts derslerine odaklanacak. Cazibeler ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’ya Yolculuk (A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts) ve İksirler ve Bitkibilimine Yolculuk (A Journey Through Potions and Herbology) isimli ilk iki kitap 27 Haziran’da yayımlanacak.

Kehanet ve Astronomi’ye Yolculuk (A Journey Through Divination and Astronomy) ile Sihirli Yaratıkların Bakımına Yolculuk (A Journey Through Care of Magical Creatures) ismindeki diğer iki kitap da daha sonra yayımlanacak. Bakalım Potterhead’ler ne kadar sabredebilecekler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.