Hayvan Barınağından Tiyatro Sahnesine Uzanan Serüven

Oyuncuların barınaktan sahiplendiği köpek ‘Boncuk’ artık tiyatro sahnesinde seyirci karşısına çıkıyor.

Kocaeli Şehir Tiyatroları oyuncularının hayvan barınağından sahiplendiği köpek ‘Boncuk’, oyuncularla beraber tiyatro oyunlarında rol alıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınağı’ndan oyuncular tarafından sahiplenilen ‘Boncuk’, ‘Fareler ve İnsanlar’ adlı oyunla sahnelere adım attı.

Oyuncuların ‘rol arkadaşım’ diyerek benimsediği ‘Boncuk’, ‘Fareler ve İnsanlar’da yaşlı ve hasta bir köpeği canlandırıyor. Sahnede olduğu sürece başrolün o olduğunu düşünen rol arkadaşları, ‘Boncuk’un tiyatro sahnesinde olmasından son derece memnun.

Şehir Tiyatroları’nın ‘Fareler ve İnsanlar’ oyunu için bir köpek oyuncuya ihtyaç duyduğunu anlatan Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi, ‘Boncuk’ ile tanışmalarını şöyle anlatıyor:

“Fareler ve İnsanlar oyunumuzda Dolores isminde bir köpek karakter vardı. Daha önce bu karakteri canlandıran köpek, bazı nedenlerden dolayı şehir tiyatrolarından ayrılmıştı. Dolores rolü için başka bir köpek bulmamız gerekiyordu. İlk etapta ekip arkadaşlarımızın köpeklerinden birisini eğitip sahneye çıkaralım diye düşündük. Ama bu fikir başarılı olmadı. Daha sonra aklımıza Büyükşehir Belediyemizin hayvan barınağı geldi. Ekipteki arkadaşlarla birlikte, hayvan barınağına gidip bir köpek sahiplenelim dedik. Barınağa gittiğimizde oradaki veteriner hekim arkadaşlar çok yardımcı oldular. Barınakta gezerken, oraya yeni gelmiş olan Boncuk’u gördüm, bana bakıyordu. O bakıştan sonra dedim ki, tamamdır biz Boncuk’u sahiplenelim.”

Şimdiye kadar 9 oyunda rol alan ‘Boncuk, şimdi de ekip arkadaşlarıyla beraber turneye çıkmaya hazırlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.