Henry ve Baloo’nun Kamp Günlüğü: Bir Dostluk Serüveni

Dünyanın belki de en zor yan yana gelecek ikilisidir kedi ve köpekler… Ezeli rekabetleri, çizgi filmlerine kadar konu olmuş kovalamacaları. Aslında bu yazıya konu olan minik dostlarımız, çok da genellemelere boğulmadan, şehir efsanelerine kulak asmadan okumamız gereken bir hikâyenin başkahramanları. Bu, Henry ve Baloo’nun herkesi imrendirecek kamp günlüğü hikâyesi…

Doğa yürüyüşçüleri Cynthia Bennett ve sevgilisi 2014 yılında sahiplendikleri Henry (köpek) ile hayalini kurdukları çekirdek  aile özlemini gerçekleştirmişler. Barınağa gittiklerinde Henry ile karşılasan Cynthia, yanına gelip birden kucağına yatan minik dostunu hiç koşulsuz evlat edinmiş. Henry için “Onun beni seçeceğini ilk anda fark etmiştim.” diyen Cynthia hayvanlara olan sevgisini onları parayla satın alarak değil, sahiplenerek gösterdiğini düşünüyor.


Doğayla iç içe yaşayan iki sevgili, Henry’i evlat edindikleri 3. günü onu ilk doğa yürüyüşüne çıkarmışlar. Kendi haline bıraktıkları Henry, bir kaya parçası üzerinde manzarayı izlemeye başlamış ve o günden beri ona “küçük dağ keçisi” demeye başlamışlar.

Ailelerine yeni bir üye katmak için barınaklara gidip gelen çift, 5 aylık araştırmanın sonucunda siyam kedisi kırması olan Baloo’yu evlat edinmişler. Birbirleriyle ilk defa karşılaşan Henry ve Baloo o andan itibaren birbirlerine sıkı sıkı bağlanmışlar. Yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen bu iki dostun bu buluşmayla hikâyeleri de başlamış oldu.

Cynthia ve sevgilisi de bu sıcak dostluğu bir maceraya dönüştürerek Henry ve Baloo’nun kamp günlüğünü oluşturmuşlar. Sizi sımsıkı saracak bu dostluğun fotoğraflarıyla sizi baş başa bırakıyoruz.

Bu arada kış yaklaşıyor. Sokağınıza bir kap su bir kap yemek bırakmayı ihmal etmeyiniz.

 

Okumadan geçmeyin:

İstanbul’da Ücretsiz Gezebileceğiniz Sanat Durağı Müzeler

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.