Hollywood Yıldızları, Nobel Barış Ödülü’nün Suriyeli Örgüte Verilmesi İçin Kampanya Başlattı!

Suriyeli yardım örgütü olan ‘Beyaz Kasklılar’a Nobel Barış Ödülü verilmesi için Hollywood’un ünlü isimleri seferber oldu.

Nobel Barış Ödülü’nün bu yıl ‘Beyaz Kasklılar’a verilmesi için başlatılan Suriye Kampanyası’na destek verenler arasında George Clooney, Daniel Craig, Ben Affleck, Justin Timberlake ve Alicia Keys gibi birbirinden ünlü isimler bulunuyor. Büyük bir merakla beklenen Nobel Barış Ödülü’nün kazanan isim ise 7 Ekim’de açıklanacak.

Bidder Ole Bjorn Fausa, of Norway, holds the 1936 Nobel Peace Prize medal in Baltimore, Thursday, March 27, 2014, the second Nobel Peace Prize ever to come to auction. The prize sold for a winning bid of $950,000 at auction, and an additional buyer’s commission brought the final sale price to $1.16 million. The recipient was Argentina's foreign minister, Carlos Saavedra Lamas, who was honored for his role in negotiating the end of the Chaco War between Paraguay and Bolivia. (AP Photo/Patrick Semansky)

‘Beyaz Kasklılar’ Kimdir?

Suriye’nin Halep kentinde 2013 yılında kurulmuş olan sivil savunma örgütü, yaralıların enkaz altından çıkarılma faaliyetlerinde yer almış ve şimdiye kadar 60 binden fazla insanın hayatını kurtarmış gönüllülerden oluşuyor.

‘Beyaz Kasklılar’ ın sözcülerinden İbrahim El hac Nobel Barış Ödülü hakkında “Bizim amacımız aslında Nobel Barış Ödülü’nden ziyade Suriye’de savaşın sona ermesi.” ifadesinde bulunurken bir diğer sözcü Abdülrahman El Hassan ise, Suriye rejiminin İslamcı örgütlere yakın olmakla suçladığı Beyaz Kasklılar hakkında “Biz insanlara yardım etmeyi amaçlayan bir grubuz. Bizim sadece insani bir misyonumuz  var.” açıklamasında bulundu. El Hassan, grupta yer alan gönüllülerden 141’inin savaşta hayatını kaybettiğini de sözlerine ekledi.

whitehelmets

us-syria-white-helmet_horo-e1411887802515

 

 

1 Yorum

  1. Avatar

    Birimza

    11 Ocak 2018 en 12:20

    Tşkler beyaz kasklılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.