İçerdekiler Filmi 17 Mayıs’ta Vizyona Giriyor!

Usta yazar ve şair Melih Cevdet Anday’ın aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlanan, başrollerini Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen ve Gizem Erman Soysaldı’nın paylaştığı, yönetmenliğini ve senaristliğini Hüseyin Karabey’in üstlendiği İçerdekiler, nihayet vizyona giriyor.

Film, 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nden Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü/Gizem Erman Soysaldı ve Jüri Özel Ödülü, 24. Nürnberg Türkiye – Almanya Film Festivali’nden ise En İyi Kadın Oyuncu ödülü ile dönmüştü.

Filmin konusu şöyle: Altı aydır gözaltında tutulan öğretmen, karısıyla görüştürülmek için komiser tarafından odasına çağrılır. Bu yasak görüşün nedenini sorgulayan öğretmen, davetin çekiciliğine karşı koyamazken komiserin de tek istediği tutuklunun istediklerini söylemesini sağlamaktır. Tutuklu öğretmen,  karısıyla komiserin odasında yalnız kalacağı anı beklerken hiç beklemediği bir misafirle yalnız kalacaktır. Sorgulayan ve sorgulananın yer değiştirdiği bu oyunda gerginlik film boyu devam eder.

İzleyiciyi baştan sona temposu hiç düşmeyen psikolojik bir gerilimin içinde tutan film, 17 Mayıs‘ta sinemaseverler ile buluşacak.

Filmin posteri ve fragmanı:

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.