İçimizdeki Kardeleni Sonsuzluğa Uğurlamak / Peter Hamilton Reynolds

Hepimizin içinde vardır filizlenecek şeyler. Bazen ilham alarak başlar yeşermeye bazen de farkındalık anı gerekir insana. Yüreğimizdeki güzellikleri sulamak lazım güneşin doğuşuyla. Besleyelim hepsini, besleyelim ki kışın ortasında bile sıcacık olsun kalbimiz.

Dostoyevski ruhunuzu iyileştirmek için çocuklarla vakit geçirin” demiş. Çocukların içindeki sonu gelmeyen heves, mutluluk, umut hayata tutunmada ilham kaynaklarımız. Miniklerden öğreneceğimiz çok şey var. Onlara bizler de bir şeyler öğretebilirsek ne mutlu…

 

”Öğretmenler, takımyıldızımızdaki en parlak yıldızlarla ilgilidirler.”

 

Çocuk kitabı yazarımız Peter H. Reynolds aynı zamanda eğitim sitesi olan FableVision’ın kurucularındandır. Öğrenmek, öğrendikçe öğrenme isteği işte çocuklardaki o hevesi ortaya çıkarmada bütün hünerlerini kullanıyor öykülerinde. Her biri oyun tadında masallar içeriyor. Umudun yansıttığı mutluluk ile…

‘Nokta’dan başlamak istiyorum, ne de olsa her şey onun gibi ufak şeylerden meydana geliyor yapı taşlarımız hücreler, evreni oluşturmak için çarpışan iki küçük enerji gibi… Yazarımızın ”Bir nokta yap. Bakalım seni nereye götürecek.” sözünün uyandırdığı merak duygusu ile ”Minicik nokta bir başlangıçtır.” tespitinin yer aldığı öykü de destekliyor bu örnekleri.

Ramon’un resim macerası, Leo’nun çözüm arayışları daha neler neler… O küçücük tohumların yeşermesi için birer ışık, su kaynağı. Karların altından çıkan kardelen gücüyle kalın.

 

Okumadan Geçmeyin: Duygusal ve Asi Şair: Ahmet Telli

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.