‘III. Richard Katliamın Provası’ Aralık Ayında Sahnede!

Dünyaca ünlü İngiliz yazar William Shakespeare’in kaleme aldığı III. Richard adlı eserden uyarlanan ‘III. Richard Katliamın Provası’ 6 Aralık’ta seyirciyle buluşuyor.

William Shakespeare’in Kral III. Richard’ın kısa hayatını anlattığı oyun, dünyaca ünlü yazarın ilk oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Tarihte çok sayıda tiyatro grubu tarafından defalarca kez sahnelenen ve bir klasik haline gelen oyun, bu kez ‘tek kişilik oyun’ formunda yeni bir yorumla sahneye taşınıyor. Oyuncu Mert Doğan’ın performansıyla sahnelenecek oyunun ses ve efekt tasarımını Yüksel Yağmuroğlu, dekor tasarımını ise İhsan Erkan Emre üstleniyor.


‘III. Richard Katliamın Provası’ 6 Aralık’ta İkincikat sahnesinde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

“Vicdan! İnsanın içinde durmadan başkaldıran yüzü kızaran utangaç bir ruhtur.
Ürkek yapar insanı! Çalıcak olsan suçlar! Küfredersin ayıplar! Komşunun karısıyla yatamazsın o seni yakalar! Hep sorun yaratır. Eğer vicdana sahipsen hazır ol dilenmeye! İyi yaşamak isteyen insan kendine güvenir. Onsuz yaşamaya çalışır!

Katilin en yakın dostları! Planların birer birer yapıldığı, hainliklerin önünüze gelmeden süzüldüğü o kanlı tellerin bulunduğu bir katilin odasındasınız bu gece!

Vicdanınızı söküp atın içinizden, tanrı sizi yaratırken vicdanlı davranmadıysa eğer! 

Düşüncelerimizin pisliğinde boğulucaz bu gece bu odada , en gerçek zarımızın üç noktasına bırakıcaz cesedimizi. Kapıyı açın, ve sadece susun! Şahit olduklarınız bir katliamın provası olsa bile. Susun! Ve korkmayın!

Ben hayatımı koydum bir zara ve bu gece ne çıkarsa razıyım bahtıma!”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.