İlk Filmlerin İlk Gösterimleri: ‘Köprüde Buluşmalar’ Başvuruları Başladı!

Bu yıl 13’üncü kez gerçekleştirilecek ‘Köprüde Buluşmalar’ için başvurular başladı. Köprüde Buluşmalar; ilk uzun metraj ve belgesel filmlerin ilk uluslararası gösterimini gerçekleştirecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 37’nci kez düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali’nin ortak yapım etkinliği ‘Köprüde Buluşmalar’, yeni filmlerin ilk adresi olma özelliğini koruyor. 14-15 Nisan 2018’de gerçekleştirilecek olan Köprüde Buluşmalar, yeni filmlerin ilk uluslararası sunumunu gerçekleştiren Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi ve Work in Progress’in yanı sıra sinema profesyonellerine yönelik sinema konuşmalarına da ev sahipliği yapacak.

Korku, fantastik, komedi gibi farklı türlerde başvuru imkanı sunan Köprüde Buluşmalar’da seçilecek projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları için her yıl verilen ön hazırlık aşaması ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak kapsamlı bir çalışma yapılıyor. Ön çalışmanın ardından yönetmen, yapımcı ve/veya senaristler uluslararası yapımcı, dağıtımcı, fon, market ve yayın kurumu temsilcileri ile birebir toplantı yapma fırsatını buluyor.

Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi için son başvuru tarihi 18 Aralık 2017. Köprüde Buluşmalar hakkında detaylı bilgi ve Film Geliştirme Atölyesi’ne başvuru için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.