‘İnsan İçin Doğa Nedir?’ Sorusuna Odaklanan Fotoğraf Sergisi ‘Doğamız’ 5 Ekim’de Açılıyor!

Fotoğraf sanatçısı Erhan Şermet’in, ‘insan için doğa nedir?’ sorusuyla yola çıkarak ortaya koyduğu eserler 5 Ekim itibariyle İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde ziyaretçilere açılıyor.

Sanatçı, bakış açısına göre kendisini ‘eşrefi mahlukat’ ya da ‘kültür sahibi yegane canlı’ addederek dünya bahçesinin bahçıvanlığına soyunan insan için doğa nedir? sorusundan yola çıkarak doğal olanın içinde bulunan yapay izleri kullanarak ekolojik meselelere ironik bir bakış açısıyla yaklaşıyor.


‘Doğamız’ adlı sergide sanatçı çalışmalarını şöyle özetliyor: “Yaşadığımız hoyrat politik – ekonomik iklim içerisinde hayat damarımız doğa geri döndürülemez biçimde talan ediliyor. Fotoğraflarım böylesi bir talanı mümkün kılan algı dünyamızdan ipuçları derlemeyi amaçlıyor. İnsansız doğadaki insan izlerinin anlamsızlığında, insan yapımı doğa manzaralarının sakilliğinde kültür iklimimizin eğretiliğinin ve yapmacıklıklarının izini sürmeye çalışıyorum.”

İstanbul Fotoğraf Galerisi, sanatçısı Erhan Şermet’in ‘Doğamız’ sergisi ile Fotoİstanbul 2017’de galeri olarak yer alıyor. Sergi, 28 Ekim’e kadar ziyaret edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.