“İnsanın Yeni Gündemi” Akbank Sanat’ta İzleyicisiyle Buluşuyor!

İnsanın yaşadığı çağ içerisinde nasıl konumlandığını ve çağın sorunlarıyla nasıl baş ettiğini irdeleyen İnsanın Yeni Gündemi/The New Human Agenda’ adlı sergi, 13 Nisan- 25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta izleyicilerle buluşuyor.

Adını Yuval Noah Harari’nin, “Homo Deus / Yarının Kısa Bir Tarihi içindeki” bölümden alan sergi; insan doğasının keşfedilmemiş yönlerine odaklanırken, bilimsel araştırmalar üzerinden insanın doğa içerisindeki rolü ve mücadele biçimlerini ele alıyor.

İnsanın Yeni Gündemi aynı zamanda; bireyin becerileri, sosyal yapısı, zihni ve güdüleri üzerinden çağın güç savaşlarına ve insanın gelecekteki tasarımına odaklanıyor. Bunun için öncelikle; sosyal medya ve bilgisayar tabanlı platformların işleyiş biçimine ve dönüşümüne dair bireylere sorular yöneltiyor.

Besin zincirinin en üst basamağında yer alan insanın, diğer türlerle sürdürülebilir bir alan yaratma adına başarısızlığına değinen İnsanın Yeni Gündemi, dijital alanda seyirciyi içerisine dâhil ediyor. Alex Verhaest, Gaëtan Robillard, Larissa Sansour, Lawrence Lek, Mashmallow Laser Feast, Refik Anadol, teamLab gibi sanatçıların eserlerinin yer alacağı serginin küratörlüğünü: Işın Önol ve Livia Alexander üstleniyor.

İnsanın Yeni Gündemi ‘Kampüste Dijital Sanat’ günleri kapsamında; ODTÜ, Sakarya Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle de bir araya gelecek. Akbank Sanat, BASE ve Digilogue iş birliği ile gerçekleşen sergide; 10 Mayıs Cuma günü Alex Verhaest, söyleyişiyle Akbank Sanat’ta izleyicilerle buluşacak.

Akbank Sanat’ta 13 Nisan- 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek sergi ücretsiz olacak. Detaylı bilgi için Akbank Sanat ‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.