fbpx

İşSanat 2019’da Etkinlikleriyle Yine Dopdolu!

Müzikten sahne sanatlarına ve pek çok sergiye ev sahipli yapan İşSanat, 2019 yılında da gerçekleştireceği pek çok etkinlikle sanatseverlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

11 Şubat- Ben İmkânsızlığı Seviyorum- Aşk Şiirlerinden Seçmeler II -20:30

11 Şubat’ta şiir ile şarkıyı birleştiren Aşk Şiirlerinden Seçmeler II; Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyuboğlu, Oktay Rıfat, Orhan Veli, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Külebi, İlhan Berk, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Özdemir Asaf, Attilâ İlhan, Arif Damar, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya  gibi usta Türk şairlerinden seçkiler sunacak.  Ben İmkânsızlığı Seviyorum” başlıklı dinleti, oluşturduğu sahne tasarımı ve piyanoyla birlikte oldukça görkemli olacağa benziyor.

 

17 Şubat- Evvel Zaman Dışından Masallar Orman Lokantası Oyunu-15:00

Pek çok tiyatro oyununa ev sahipliği yapan İş Sanat, 17 Şubat’ta küçük izleyiciler için kapılarını aralıyor. Yekta Kopan’nın yazdığı, Serdar Biliş’in yönettiği Evvel Zaman Dışından Masallar’dan Orman Lokantası oyunu; Sevinç Erbulak’ın anlatıcılığında  çocukları eğlendirici, ama bir o kadar da eğitici bir yolculuğa çıkaracak.

 

25 Şubat- parlayan yıldızlar: Simge keskin- Ece Özer

İşSanat’ın Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar serisi, 25 Şubat’ta genç çellist Simge Keskin ve fagot sanatçısı Ece Özer ile devam ediyor. Millî Reasürans Konser Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte, genç sanatçılar enstrümanlarıyla dinleyicilere keyifli bir gece sunacak.

 

6 Mart- Shenyang ve Borusan Quartet- 20:30

 

İş Sanat’ta Mart’ın ilk haftasında; Franz Schubert’in Die Winterreisse eseri, ünlü bas bariton Shenyang ve Borusan Quartet ile birlikte seslendirilecek. Orijinali piyano ve bas bariton için bestelenen eser, Shenyang ve Stradivari Yaylı Quartet için Piotr Skweres tarafından tekrar düzenlenmişti . Eserin Stradivari Quartet’ten sonra ilk defa Borusan Quartet ile tekrar seslendirilecek olması da oldukça önemli.

 

 

 

 

11 Mart – Orhan Veli Şiirleri – 20:30

11 Mart’ta İşSanat, ünlü şairimiz Orhan Veli şiirlerini öğrencilerle buluşturacak. 20:30 saatlerinde gerçekleşecek olan dinleti öncesi, saat 17:00’de bir de matine gösterimi olacak.

 

15 Mart – MaviSürgün – 20:30

15 Mart’ta, Halikarnas Balıkçısı’nın Mavi Sürgün eseri,  Sabri Tuluğ Tırpan’nın uyarlaması ile sahnede olacak. Prömiyerini İşSanat’ta gerçekleştirecek olan Mavi Sürgün; Yetkin Dikinciler’in anlatımı ve Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney’in sesiyle tekrar canlanacak. Rejisörlüğünü Beyti Engin’in üstlendiği konserde, elektronik sesler, klasik ve güncel müzik ögeleri rock tınılarıyla harmanlandı. Konsere özel olarak modern dans gösterisiyle Su Güneş Mıhladız’da yer alacak. Ayrıca Ebru sanatçısı, Garip Ay’ın interaktif sunumu, konserin atmosferine büyüleyici bir bütünlük sağlayacak.

 

25 Mart – Parlayan Yıldızlar: Beril Eren ve Fikret Diril

25 Mart’a gelindiğinde ise İşSanat’ın Parlayan Yıldızlar serisinde, genç yetenekler Beril Eren ve Fikret Diril, piyano ve keman resitalleriyle Milli Reasürans’ta olacak.

 

11 Nisan – Francesca Gagnon & Rene Duperé  Semplice Quartet – 20:30

11 Nisan’da ‘Alegria’ adlı şovundan tanınan, Cirque du Soleil’in baş solisti Francesca Gagnon, Rene Duperé ve orkestrası ile bir araya geliyor. Cirque du Soleil’in sevilen eserlerinin sergileneceği akşamda, Gagnon ve Duperé’ye Türkiye’nin önemli müzik topluluklarından olan Semplice Yaylı Quartet eşlik edecek.

 

17 Nisan – Tanini Trio – 20:30

17 Nisan’da kanun, ney ve piyano üçlüsünün buluşmasına bu sezon kontrbas ve davulu da ekleyen Tanini Trio İş Sanat’ta olacak. Batı ve Doğu müziğinin sentezlendiği gecede, Türk Müziği yorumcusu Melihat Gülses ve kemençe sanatçısı Derya Türkan da İş Sanat’ta yer alacak.  İş Sanat’tın “Doğunun Batısı, Batının Doğusu” projesi olarak adlandırdığı gece, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

 

22 Nisan- Parlayan Yıldızlar: İdil Arıcan-Duru Aydın

22 Nisan’da İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar’ı, İdil Arıcan ve Duru Aydın olacak. 22 Nisan akşamı güzel bir dinleti bizleri bekliyor.

 

25 Nisan – L’Arpeggiata – 20:30

25 Nisan’a gelindiğinde ise, klasik ve caz severlerin büyük ilgisini çeken L’Arpeggiata, İş Sanat’ın konuğu oluyor. Hem klasik müzik sanatçılarından hem de caz müzisyenlerinden oluşan L’Arpeggiata, 2000 yılında Christina Pluhar öncülüğünde kuruldu. 22 Nisan akşamında caz severler L’Arpeggiata’nın caz ile barok müziğin el ele tutuştuğu ‘Heandel Goes Wild’ albümünü canlı olarak dinleme fırsatını yakalayacak.

 

9 Mayıs – Boston Symphony Chamber Players- 20:30

İşSanat sezonun son klasik konserini, 9 Mayısta Boston Symphony Chamber Players ile yapacak. Boston Symphony Chamber, Boston Senfoni Orkestrası müzisyenleri tarafından kuruldu. Konsere piyanist Garrick Ohlsson’a da eşlik ederek unutulmaz bir dinleti sergileyecek.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.