İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Güney Amerika Turnesine Çıkıyor!

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Şef Milan Turkovic ve solistler Vadim Repin, Rebekka Hartmann eşliğinde Güney Amerika ülkelerinde konser vermeye hazırlanıyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü Dr. Martin Ochs, Konzert- und Tourneemanagement’in organizasyonu ile 18 – 30 Haziran 2017 tarihlerinde Güney Amerika konser turnesine çıkıyor. Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’nin en büyük konser salonlarında müzikseverlerle buluşacak olan İDSO, turne boyunca dört ülkede altı konser verecek. Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin (keman) ve solist Rebekka Hartmann (keman)’a eşlik edecek olan İDSO, konserlerine ünlü Türk besteci Nevit Kodallı’nın eseri “Telli Turna” Orkestra Süiti ile başlayacak. Konser programında ayrıca; Jan Sibelius, Antonin Dvorak ve MaxBruch eserleri yer alacak.

Güney Amerika Konser Turnesi Brezilya’nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro şehirlerindeki üç konserle başlayacak.  İDSO, Sao Paulo’da 20 ve 21 Haziran’da Sao Paulo Konser Salonunda Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin’e eşlik edecek. Brezilya’daki üçüncü konser 22 Haziran’da Rio de Janeiro’da Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu’nda verilecek ve İDSO, solist Rebekka Hartmann’a eşlik edecek.

Güney Amerika Konser Turnesi, Peru’nun başkenti Lima’da Büyük Ulusal Tiyatro’daki konser ile devam edecek. İDSO, 26 Haziran’da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Teatro Colon’da Arjantinli müzikseverlerle buluşacak.

Güney Amerika Konser Turnesinin son durağı Şili’nin başkenti Santiago olacak ve İDSO, 28 Haziran’da Santiago Sanat Merkezi’nde son kez müzikseverlerle buluşacak.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık turne hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Bu Proje, İDSO ekibi olarak bizim büyük başarımızdır. Olağanüstü sanatsal değere sahip, dünya çapında şef ve solistlerle gerçekleştireceğimiz Güney Amerika Konser Turnemizde ülkemizin adını geniş kitlelere duyuracağımız için çok mutluyuz”

Rebekka Hartmann

Vadim Repin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.