İSTANBUL’DA YAŞAMI KOLAYLAŞTIRACAK 5 UYGULAMA

İstanbul bir kez tadına bakmış herkesin bildiği gibi Türkiye’de yaşanması en güzel ama bir yandan da en zor şehirlerden biri. Bu zorlukları bir nebze kolaylaştırmak adına, sizin için 5 uygulama listeledik.

Yandex.Navigasyon

yandex-navi

İstanbul’da en stabil çalışan navigasyon programlarının başında gelen Yandex.Navigasyon, bir çok insanın ilk tercihi olarak dikkat çekiyor. Ana ve yan yolu ayırt ederek İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan trafiğe göre yönlendirme yapıp, oldukça zaman kazandırabiliyor.

 

Mobiett

mobiett_windows-phone

MobİETT uygulaması sayesinde İstanbul genelindeki 11.569 otobüs durağının tamamı ‘akıllı durak’ haline getirildi. Bu sayede yolcular, en yakınındaki otobüs durağını bulabilir ve hangi otobüslerin kaç dakika sonra o durakta olabileceğini görebiliyor.

 

İbb Ceptrafik

ISTANBUL’DA TRAFIK SIKISIKLIGI NEDENIYLE D-100 KARAYOLU CEVIZLIBAG MEVKIINDE HER IKI YONDE DE UZUN KUYRUKLAR OLUSTU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)

İstanbulluların çok iyi bildiği, evden çıkmadan önce cep telefonundan bakılan son uygulama diyebiliriz. Anlık olarak istanbul’un trafik yoğunluğunu gösteren ve insanları en büyük problem olan trafikten kurtaran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çıkarttığı uygulama.

 

Accuweather

accuweather

İçinde bulunduğumuz mevsimde havaların bir gün yağmurlu, bir gün güneşli olmasından ötürü sıkça ihtiyacımız olabilecek uygulama. Hava durumu tahminleri yüksek oranda tutan uygulama; saatlik sıcaklığı, yağmur yağma oranını, rüzgarı net bir şekilde de göstermekte.

 

İSPARK

ispark

İstanbul’da park sorunu yaşan insanlar için hayat kurtaran uygulama. Uygulamanın en büyük avantajı tek bir tıkla en yakınındaki İSPARK’ın nerede olduğunu görebilir ve oraya navigasyon ile rahat bir şekile gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra otoparkın doluluk oranını, açık, kapalı veya katlı otopark mı olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Bonus: GARAJYERİ

gy_sablon

Araç ihtiyacınızı uygun fiyatlarla karşılayan araç kiralama uygulaması, aynı zamanda aracınız var ise kiraya vererek ciddi paralar kazanmanızı sağlayan altın uygulamalardan biri. İstediğiniz bir çok marka-modelin barındığı Garajyeri vale hizmetiyle de müşterilerin araçlarını evinize kadar getirebiliyor.

Garajyeri.com sitesinden detaylı inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Avatar

    mert dizgin

    18 Kasım 2016 en 00:28

    yandex hariç diğerlerine katılıyorum. accuweather ve trafik zaten kullanmayan yoktur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.