İYİSİN İYİ! – Mural İstanbul Festivali

Mural İstanbul çok hızlı geçiyor, bir de rüzgarına iyilik melekleri katıyor. Etkinlik kapsamında yapılacak dördüncü eser oluşturulmaya başlanmış hatta tamamlanmış bile. Söz konusu eserin 6-11 Temmuz tarihleri arasında tamamlanması planlanmış. Ben bitmiş halini ancak 15 Temmuz’da görebildim. İcra eden sanatçılar Amerika’dan Levi Ponce ve Kristy Sandoval. İstanbul ve Los Angeles sokak sanatçıları arasında yapılan değişim programı kapsamında bu eseri oluşturdular.

Kristy Sandoval, bunun dışında bir projede daha yer aldı ve iyilik melekliği mertebesine zıpladı. O vesile oldu, İstanbul SGDD’ deki Suriyeli kız çocukları da bayramdan önceki günlerini cesaret yaratarak geçirdiler. Eğitime ve sanata inanan tüm cesur bireyleri baş tacı yapmak istiyorum! Renkler de insanlar gibi kardeş ise bu proje umudu perçinlemiştir.

Mural İstanbul Facebook sayfası üzerinden eserin, yapım ve bitim aşaması fotoğraflarına ulaştım. “Hayır ben kanlı canlı görmek istiyorum.” diyenler ise; Karakolhane Caddesi, Mühendis Sari Ali Sokak, Rasimpaşa Mahallesi, Kadıköy / İstanbul adresine gidebilirler.

mura-istanbul-festivali (1)

mura-istanbul-festivali (2)

mura-istanbul-festivali (3)

mura-istanbul-festivali (4)

Bunlar da Kristy Sandoval’ın Suriyeli çocuklarla yürüttüğü proje kapsamında çekilen fotoğraflar:

mura-istanbul-festivali (5)

mura-istanbul-festivali (6)

mura-istanbul-festivali (7)

mura-istanbul-festivali (8)

Kristy Sandoval’ın Facebook sayfası: https://www.facebook.com/pages/Kristy-Sandoval-Art/210207593972

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.