İzmir Kitap Fuarı’nda Tudem rüzgârı!

Eğitim ve kültür yayıncılığının 34 yıllık markası Tudem Yayın Grubu, 23. kez kapılarını açacak olan İzmir Kitap Fuarı’na yedi ayrı markası, sevilen yazarları ve 1.000’den fazla kültür ve eğitim kitabıyla katılıyor. İzmir merkezli bir yayın grubu olan Tudem, üç ayrı standıyla, fuarın en büyük katılımcıları arasında yer alıyor.

 

Tudem Yayın Grubu, 14-22 Nisan tarihleri arasında Kültürpark Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenecek 23. İzmir Kitap Fuarı’na, Delidolu, Desen, Uçanbalık, Tudem Edebiyat gibi kültür; Tudem Eğitim ve BlokTest gibi eğitim markaları ile katılacak. Üç ayrı stantta okurları ile buluşacak olan Tudem Yayın Grubu, 10 yeni kitap, 27 yazar, 62 imza etkinliği, üç söyleşi, bir atölye ve bir yabancı yazar konuğuyla her yaştan okurun ilgisini çekecek dopdolu bir fuar programı sunuyor.

Ege’nin iki yakasını edebiyat birleştirecek!

 

Avrupalı edebiyat eleştirmenlerince çağının önemli yazarlarından bir olarak anılan Dimitris Sotakis,  14-17 Nisan tarihleri arasında İzmirli okurlarla buluşacak. Fuarın ilk dört günü boyunca Delidolu Yayınları standında Soluğun Mucizesi ve Bir Süpermarketin Hikâyesi isimli romanlarını imzalayacak olan Sotakis, 15 Nisan Pazar günü, İbrahim Arık ve Yılmaz Okyay ile birlikte Smyrna’dan Atina’ya uzanan keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Delidolu’nun İzmirli yazarları Handan Gökçek, Raşel Meseri ve Sara Pardo imza günlerinde okurları ile buluşacak.

 

Okuruyla ilk kez fuarda buluşacak kitaplar…

 

Tudem’in yepyeni kitapları da ilk kez fuarda okurlar ile buluşacak. Michael Morpurgo’nun yeni romanı Eve Giden Uzun Yol ve Aytül Akal’ın çoksatan “Süper Çocuklar” serisinin son kitabı Süs Delisi, Terry Pratchett’in DiskDünya serisinin ilk kez Türkçe yayımlanacak kitabı Hanımlar Beyler ve bilimkurgu üstadı John Wyndham’ın romanı Chocky okurun ilk kez fuarda göreceği kitaplar arasında yer alıyor.

Fuar boyunca Kültürpark’ı mesken tutacak öğrenciler, sevdikleri yazar ile Tudem Yayın Grubu etkinliklerinde buluşma şansını yakalayacak. Mavisel Yener’in “Şiirli Düşler”, Aytül Akal’ın “Mıymıy Teyze ile Eğlenceli Bir Gün” ve Hicabi Demirci’nin “Çizginin Çizgisi – Karikatür Atölyesi” başlıklı çalışmaları, fuarın enerjisini artıracak.

Yedi marka ve üç stant ile fuarın en büyüklerinden

İzmir merkezli bir yayın grubu olarak fuarın ev sahiplerinden sayılan Tudem, üç ayrı standıyla, İzmir Kitap Fuarı’nın en büyük katılımcıları arasında yer alıyor. Salon 2-308 numaralı Tudem Edebiyat/Uçanbalık, Salon 2-514 numaralı Delidolu/Desen ve Salon 3-305 numaralı Tudem Eğitim/BlokTest stantlarında İzmirli kitapseverlerle buluşacak.

Tudem Edebiyat Ödülleri açılış akşamı verilecek

 

  1. yılında ilk kez yetişkin edebiyatı alanında verilen Tudem Edebiyat Ödülleri ise fuarın açılış akşamı düzenlenecek özel bir törende sahiplerini bulacak. Dereceye girenlere İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal’ın tasarladığı ödül heykellerinin yanı sıra para ödülleri verilecek.

 

Tudem Yayın Grubu’nun İzmir Kitap Fuarı programı için:

http://www.tudem.com/izmir-kitap-fuari.aspx

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.