Jimi Hendrix’in Daha Önce Paylaşılmayan Fotoğrafları Ed Caraeff’in Yayımladığı Kitapta Bir Araya Getirildi!

Dünya rock müzik tarihinin ikon isimlerinden Jimi Hendrix’e ait daha önce hiçbir yerde paylaşılmayan fotoğraflar, Hendrix’in fotoğrafçısı Ed Caraeff tarafından ‘Burning Desire: The Jimi Hendrix Experience Through The Lens of Ed Caraeff'(Yanan Arzu: Ed Caraeff’in lensinden Jimi Hendrix Deneyimi) adlı kitapta bir araya getirildi.

Monterey Uluslararası Rock Festivali’nde gitarını yakarak ilginç bir performansa imza atan rock yıldızı Jimi Hendrix, ‘o an’ı fotoğraflayan Ed Caraeff ile ilk kez konser sonrası çeşitli yerlerde yayımlanan fotoğrafları beğenmesi sonucu karşılaşır. Caraeff’in yakaladığı kareleri beğenen Hendrix, onu sonraki konserlerine de davet ederek iki yıl sürecek (1967-1969) işbirliğinin tohumlarını ekmiş olur. Beraber çalıştıkları süreç boyunca Hendrix’i sahnede ve sahne dışında pek çok kez fotoğraflayan Caraeff, unutulmaz sanatçıya ait daha önce hiçbir yerde görülmemiş fotoğrafları ‘Burning Desire: The Jimi Hendrix Experience Through The Lens of Ed Caraeff’ (Yanan Arzu: Ed Caraeff’in lensinden Jimi Hendrix Deneyimi) adlı kitapta toplayarak hayranlarıyla paylaştı.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
İlk Türkçe Roman Hakkında Yeni Araştırmalar: ‘Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat’ mı? ‘Hayal-i Celal’ mi?

1873-1874 yılları arasında yayımlandığı iddia edilen 'Hayal-i Celâl'in, roman ile benzer yanları bulunan bir kurmaca anlatı olduğu belirtildi. İddia doğruysa,...

Kapat