John Lennon’ın Kayıp Eşyaları Bulundu!

Efsanevi The Beatles grubunun üyesi unutulmaz müzisyen John Lennon’a ait kayıp eşyalar Berlin’de düzenlenen bir operasyonla ele geçirildi.

1980 yılında hayatını kaybeden savaş karşıtı müzisyen John Lennon’ın 2006 yılında çalınan 86 parça eşyası Berlin’de düzenlenen polis operasyonuyla ele geçirildi. Berlin Suç Dairesi ve savcılık tarafından Berlin Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen basın toplantısında operasyonun detayları gazetecilerle paylaşıldı.


Yetkililer, söz konusu kayıp eşyalar hakkındaki bilgilerin iflas eden bir müzayede şirketinin yönetiminden temmuz ayında geldiğini ve sonrasında soruşturmanın başlatıldığını belirtti. Lennon’a ait gözlük, günlük, ses kayıtları gibi 86 parça eşyanın ele geçirildiği operasyon kapsamında bir kişinin evi ve iş yeri arandı. Hem müzayede şirketinde hem de şahsın ev ve iş yerinde yapılan aramalarda Lennon’ın 11 yıldır kayıp olan 3,1 milyon değerindeki eşyaları ortaya çıkartıldı.

John Lennon’ın eşyaları 58 yaşındaki Türk kökenli Alman vatandaşı olan şüphelinin aracının bagajında yedek lastiğin bulunduğu bölümde saklandığı tespit edildi. Şüphelinin çalıntı mal bulundurmak suçlamasıyla gözaltına alındığı ve kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığı açıklandı.

Eşyaların 2006 yılında çalındığını ve 2013-2014 yılları arasında Berlin’e getirildiğini düşünen yetkililer olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini de ifadelerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.