Kaan Bağcı

Adım Kaan Bağcı. 1986 doğumluyum. Şuan İzmir/Bornova’da yaşıyorum.
Çizim yapmaya başlangıç tarihimi bilmiyorum. Ama ilkokulda aşık olduğum kızı etkilemek için deftere bolca Fred Çakmaktaş karalıyordum. Her ne kadar niyet farklı olsa da sanırım çizim yapmamdaki başlangıç sayılabilir. İşimdeki dönüm noktamsa cesaret edip çizdiğim işleri bir bloga mail atmamla oldu. Orada işlerim yayınlandıktan sonra her şey çok hızlı gelişti.
Çizeceğim konuları önceden belirliyorum. Yapacağım çizimin öncesinde bolca düşünme, fikir edinme-geliştirme, bilgi toplama, eskiz vs. gibi aşamalar oluyor. Bazı zamanlarda da zihnimde bir anda bir kompozisyon beliriyor ve oturup çiziyorum. Kendimi çizerek ifade edebiliyorum ve insan kendini ifade etme gereksinimi duyuyor. Başka bir şey yapabilseydim o şekilde ifade ederdim belki.
Zaman zaman yayınevlerine çocuk kitapları resimliyorum. Dergiler ve reklam ajanslarına her freelance illüstratör gibi işler çiziyorum. Bir de daha detaylı ve uzun soluklu çalışmaları barındıran kişisel işlerim oluyor. Bunlara ek olarakta günlük eskizler yayınlıyorum. O gün ne hissediyorsam, hangi şarkıdan etkilendiysem kimden hoşlandıysam vs. gibi konulardan yola çıkıp o günkü hikayemi yada hislerimi çiziyorum.
İlerisi için plan yapmıyorum. Hiçbir zaman plan yapabilen biri olamadım. Örneğin en son planım bir şirkette grafikerlik yaparak para kazanıp satın almak istediğim enstrümanları alıp yorgunluktan bayılıncaya kadar onlarla çalışmaktı ve ben şuan illüstrasyon yapıyorum ama plan yapamıyorum.

“İşinde kusursuz olmak yeterli değil ve olmayacaktır. Mesele yaptıkların kadar yapamadıklarınla yani iyi icra ettiklerinin yanında aynı zamanda hatalarınla da var olabilmektedir. Bu şekilde kendin ve tek olabilirsin.”

KAAN BAĞCI’YA AİT ÇALIŞMALAR

kaan-bagci1
kaan-bagci2
kaan-bagci3
kaan-bagci4
kaan-bagci5
kaan-bagci6
kaan-bagci7
kaan-bagci8
kaan-bagci9
kaan-bagci10
kaan-bagci11
kaan-bagci12
kaan-bagci13
kaan-bagci14
kaan-bagci15
kaan-bagci16
kaan-bagci17

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ÇILGIN ZELDA “NİLGÜN MARMARA”

Hayatına kendi isteğiyle son vermiş, ölümü arzulayan kadınlardan Nilgün Marmara. "İki adımlık yer kürenin bütün arka bahçelerini" gören bir şair....

Kapat