‘Kağıt İşler II’ Sergisi 11 Ekim’de Açılıyor!

Daha çok büyük ebatlı canlı renkli tuval çalışmaları ile tanınan sanatçı Barış Sarıbaş’ın kağıt çalışmaları ‘2000-2017 Kağıt İşler II’ sergisiyle 11 Ekim’de Kare Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçının kağıt üzerine kömür ve kurşun kalemle oluşturduğu çalışmalarının yanı sıra, 2016 yılından beri yine kağıt üzerine ecoline kullanarak ürettiği monokrom işleri sergide yer alıyor.


Barış Sarıbaş’ın kağıt işleri, her ne kadar tuval çalışmalarına temel oluşturan kendini keşfe çıktığı ön çalışmalar gibi görünse de, aslında hepsi kendi içinde oldukça şaşırtıcı, gizemli, kendine has imgeler, çizgiler ve mesajlar taşıyan özgün birer eser olma özelliği taşıyor. Sanatçının devingen gücünü içinde barındıran bu siyah beyaz ve kırmızı monokrom resimlerin akıcı enerjisi ve heyecanı Sarıbaş’ın sanatçı kişiliğini ve dünya görüşünü spontane şekilde yansıtıyor.

Sergi, 11 Ekim’den 11 Kasım’a kadar ziyaret edilebilir.

Barış Sarıbaş Kimdir?

Genç kuşağın geleceğe yönelik heyecan veren isimlerinden biridir. Marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesi Hüsamettin Koçan atölyesinden mezun olan sanatçı, başta İstanbul, Ankara ve İzmir sonra İtalya ve Almanya’da olmak üzere önemli kişisel sergiler açtı, yine yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere çeşitli kolektif sergiler ve sanat fuarlarına katıldı. 1998 – 2013 yılları arasında Ekrem Kahraman ile sanatsal çalışmalar gerçekleştirdi. On bir ödül aldı. Eserleri yurtiçi ve yurtdışında (İtalya’da dört müzenin kalıcı koleksiyonunda) yer aldı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.