‘Kalandar Soğuğu’ Filmi 3 Dalda Ödül Kazandı!

Yönetmenliğini Mustafa Kara’nın üstlendiği ‘Kalandar Soğuğu’, 10. Asya Pasifik Film Ödülleri’nde ‘En İyi Film’, ‘En iyi Görüntü Yönetmeni’ ve ‘İlk APSA Yeni Sinema’ ödüllerinin sahibi oldu.

89. Oscar Ödülleri’nin En İyi Yabancı Film Dalı’nda Türkiye adayı olan film, Avustralya’da düzenlenen 10. Asya Pasifik Film Ödülleri’nde üç dalda ödül kazandı. Daha önce, Asya Dünyası Film Festivali’nde ‘En iyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Erkek Oyuncu’, Hamburg Film Festivali’nin Kaleideskop bölümünde ‘En İyi Film’, 32. Hayfa Film Festivali’nde ‘Golden Anchor En İyi Film’, ‘FEDEORA En İyi Film’ ödüllerine layık görülen Kalandar Soğuğu; aldığı ödüllere 3 yenisini daha eklemiş oldu.

Haydar Şişman ve Nuray Yeşilaraz’ın başrollerinde olduğu, Mustafa Kara’nın Bilal Sert ile beraber senaryosunu yazdığı filmde, doğanın zorlayıcı koşulları arasında var olmaya çalışan, kişisel bir mücadele anlatılıyor.

Yönetmen Mustafa Kara, ‘Kalandar Soğuğu’ ile 10. Asya Pasifik Film Ödülleri’nde kazandıkları ödüllere ilişkin şu ifadelerde bulundu: ”Büyük bir başarı bu. Çok büyük bir organizasyon ve bu yıl ödülü veren jüri başkanı Midnight Express’in (Geceyarısı Ekspresi) yapımcılarından David Puttnam’dı.”

kalandar-sogugu-1

kalandar-sogugu-2

kalandar-sogugu-3

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.