Kamyonlar Sanat Eserleriyle Süslenecek!

‘Truck Art Project’ adlı projeyle 100 kamyon sanat eserleriyle süslenecek ve sanatçıların eserleri yollarda sergilenecek.

İspanya’da gerçekleştirilecek olan projede sanatçılar kamyonları bir tuval gibi kullanarak sanat eserine dönüştürdüler. ‘Sanatın beklenmedik yerde halkla buluşturulması’ amacı taşıyan projede, kamyonlar her zamanki yol güzergahlarında ilerleyecek.

Palibex adlı nakliye şirketinin sahibi ve projenin sponsoru olan Jaime Colsa, kamyonları takip etmek isteyenler için interaktif bir harita uygulaması geliştirileceğini belirtiyor. Aynı zamanda sanat koleksiyoncusu da olan Colsa’nın yanında sokak sanatı uzmanı olan Oscar Sanz da organizasyon yöneticiliğini üstleniyor.

Sanatın halkın ulaşabileceği yerlerde olmasını ve galerilerden dışarı çıkmasını savunan projede, sanatın sokakta olmasını destekleyen ve kamyonları tuval olarak kullanmaktan keyif alan sanatçılarla çalışılıyor. Sanatçılar, projeyi çok keyifli bulduklarını, kamyonu sanat eserine dönüştürmenin heyecan verici fakat zorlu bir iş olduğunu belirtiyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.